www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender American Vintage Player Stratocaster


marius_guitar
 Share

Recommended Posts

Pret: 1000 EUR
Localitate: Bucuresti
Contact: 0755708792
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Fender American Vintage Player Stratocaster

Vand un Fender American Vintage Player Stratocaster fabricat in anul 2007, in players condition. Acest model de chitara a fost un special run pentru unul dintre lanturile mari de magazine din SUA, daca nu gresesc music123. 
Are la baza modelul American Vintage 62, dar cu cateva modificari "cerute" de chitaristul profesionist: pastreaza materialele de calitate si lacul nitro al seriei AV, dar la care adauga un grif cu radius modern de 9.5 si taste medium jumbo, pentru un feel si playability modern, 22 taste si doze Custom Shop Texas Special. Viitorul cumparator va primi chitara cu configuratia dozelor originale, doza DiMarzio Pro Track nefiind inclusa in pret. 
Chitara a fost cantata pentru simplul motiv ca suna. Este una dintre acele chitari pe care de cum le iei in brate stii ca este ceea ce trebuie. Acesta a fost si prima mea impresie, pe care mi-o mentin si dupa cativa ani de cand o am si pe care majoritatea celor care au probat chitara o impartasesc. Chitara este rezonanta la rece si cu un ton echilibrat, suna ca un strat bun, adica are caldura, dar si claritate, are atac bun si raspuns dinamic excelent. Griful este foarte comod si se poate canta lejer o noapte intreaga pe ea fara sa iti oboseasca mana.
Pentru ca a fost cantata si pentru ca lac nitro se vad niste urme normale de folosire pe care am incercat sa le surprind in poze. Chitara a fost cantata, dar nu abuzata, a fost folosita atent si pastrata in conditii bune. Vine insotita de hard case Tweed de la Thomann. 
Deoarece s-a fabricat pentru scurt timp si intr-un numar limitat de exemplare si doar in 2 culori (Sherwood Green si Turquoise) nu se gaseste de vanzare in magazine, dar de noua avea acelasi pret cu seria American Original Vintage Strat 60, care acum se gaseste la Thomann pret lista 1666 euro.
https://www.thomann.de/…/fender_am_original_60_strat_rw_car…
Eu vreau pe chitara mea 1000e. Pretul nu este negociabil si nu sunt interesat de schimburi.

La cerere pot furniza materiale inregistrate cu aceasta chitara. Pozele sunt nefiltrate facute cu telefonul. Proba in Bucuresti, sector 3, incinta Flaros, prefer predare in Bucuresti dar se poate si in tara cu anumite conditii. Ofer si cer seriozitate
Contact: PM

IMG_4946.JPG

IMG_4947.JPG

IMG_4953.JPG

IMG_4957.JPG

IMG_4964.JPG

IMG_4968.JPG

IMG_4970.JPG

IMG_4973.JPG

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.