www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lutier in Cluj?


balu
 Share

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
On 19/07/2018 at 10:07, balu said:

Am fost cu chitara la reparat la serviciul mentionat mai sus. A fost nevoie pana la urma de o schimbare se taste, iar la chitara am si binding pe neck. Tipul a facut o treaba foarte buna, a schimbat tastele si si bindingul a ramas intact. Recomand!

f fain daca face si refret? are si scule pe masura ?

poti face niste poze cu chitara dupa refret?

Link to comment
Share on other sites

 

On 21/07/2018 at 11:58, Vladympv said:

f fain daca face si refret? are si scule pe masura ?

poti face niste poze cu chitara dupa refret?

Nu as putea sa iti raspund exact caci am lasat chitara la om acasa si nu mi-a aratat niciun atelier sau vreo camera de lucru. Mi-a zis ca are presa pentru pune tastele noi la locul lor, in rest nu stiu ce scule are. O sa fac si niste poze in curand

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu constient ca nu e o lucrare de custon shop, dar macar s-au remediat problemele ce le-am avut. Marginile nu agata, nu taie. Bindingul pare in regula, avand in vedere ca nu arata prea stralucit din fabricatie, fiind modelul icon de Vintage V100, care e facut sa para batatorit. Actionul e meh, prefer un action cat mai jos, dar nu am avut timp sa il setez. O sa revin cu amanunte odata ce i-am facut chitarii un setup complet. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

poate omul e nou , acum isi face mana :P in final important e in cazu tau ca esti multumit de ce a iesit 

pt o chitara ieftina probail merita sa apelezi, pt o chitara mai scumpa nu as apela bazat pe ce se vede in poze :) freturile din zona imbinarii corpului cu griful nu par nici batute ca lumea nici lipite, plsu taiate cam aiure

dar am vaz recent lucrare de la ceva mester cunonscut din bucuresti, pret aprox 200 euro - refret si taiate tot cam la fel de urat freturile 

in cluj nu sunt meseriasi pt asa ceva, cred ca nici nu e cerere

de asta treptat am trecut la chitari cu SS frets, doar acustica ce o am nu are SS frets , insa acustice din ce am vaz nu le fac cu SS

Edited by Vladympv
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.