www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chibson sau (i)realitate ?


Matei Negriu
 Share

Recommended Posts

Nu sunt expert in gibson dar din ce am citit chinezii le cam dau in gard cand vine de headstock . Din ce stiu modelele "custom" sunt singurele care au forma de diamant pe headstock iar asta nu are. Sigur e cineva pe aici care se pricepe mai bine ..

Imi place descrierea amplificatorului. Poezie curata. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca ti-ar trimite o poza cu serial-ul poti sa-ti faci o idee.

Acum ceva timp m-a sunat cineva sa imi propuna un mega-deal cu 6 chitare Gibson "imprumutate" din Anglia.

O data cu trimiterea fotografiilor mi-am dat seama ca erau chinezesti, 2 dintre ele erau copii de Les Paul Rosso Corsa si 4 erau copii de Standard.

Aveau headstock-ul cat de cat corect, truss rod cover-ul specific, binding peste taste, etc. Ce le-a dat de gol a fost serialul care era 15000XXXX, ceva de genul si toate erau de serii apropiate.

Intre timp le-am vazut pe olx prin diverse parti ale tarii, deci ele vor mai circula.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hai să fim serioși :) Normal că nu e Gibson. Cum să fie LP Custom ? De-abia iei un Faded, poate, la bani ceva mai mulți, ce Standard, Traditional, ce Custom, bașca un amplificatoruleț, husă. Really.

 

Plus că pozele îs puse ca să-l avantajeze, dar așa, din avion și Harley Benton arată oke :)

Edited by apocapsile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.