doomey

expirat vând [EXPIRAT] Fender Standard Strat MIM

Recommended Posts

Pret: 2200 RON
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Fender Standard Stratocaster

Vand un strat Mexican excelent fabricat in 2008. Configuratie standard, SSS, sunburst finish, maple neck, corp alder, 5 way switch, vintage style bridge, cu urmatoarele imbunatatiri:

1. doze de pe un American Standard Stratocaster ’91 - low output, foarte clare atat pe clean cat si pe drive - ofera un ton autentic de strat, in special in pozitiile 2 si 4
  2. ecranare - interiorul a fost ecranat, fapt care a dus la reducerea considerabila a zgomotului
  3. nut de os
  4. al 2-lea pot de ton a fost legat si de bridge (inainte nu avea control de ton pe doza de bridge)

Este setata cu floating bridge, tine excelent acordajul, actiunea este foarte joasa iar in decembrie 2017 a avut parte de un refret din partea lui Cornel Ursu (pentru cei in cunostiinta de cauza, doar refretul ajunge aproape de jumatate din valoarea chitarii). 

Personal, am chitara din 2011, am luat-o de pe RGC si de atunci am folosit-o zilnic. In tot acest timp a devenit un instrument cu o rezonanta foarte buna si e o placere sa canti pe ea.

Are cateva semne de buna purtare, dar niciun defect major de aspect.

Este cu mult peste orice strat mexican gasesti acum la Guitarshop, care acum incep de la 2900 lei.

Pretul este usor negociabil.

Se poate incerca in zona Mall Vitan.

FullSizeRender.jpg

IMG_1333.jpg

IMG_1335.jpg

IMG_1337.jpg

IMG_1338.jpg

IMG_1341.jpg

IMG_1342.jpg

IMG_1344.jpg

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.