www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
GEORGE N

expirat vând [EXPIRAT] Taylor 210 DLX 2007 Natural

Recommended Posts

Pret: 4500
Link producator: https://www.taylorguitars.com/guitars/acoustic/210-2013
Stare: Nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Taylor 210 DLX 2007 Natural,

Chitara cumparata acum mai bine de zece ani de la Guitar Shop in case-ul original (inca are tipla pe stema). Chitara a fost cantata mai putin de 10 ore in tot acest timp. Am cumparat-o pentru copilul meu care s-a apucat de tobe dupa ce a luat 3-5 lectii de chitara…. si a decis ca e greu… Eu cant pe chitara electrica.

Chitara are un sunet foarte clar, sunand mai mult a Marin decat a Taylor, cu actiune joasa si grif exceptional de comod ( mai bine decat la Martin/Takamine...dar asta se stie), volum foarte bun, balans si claritate…

Un Taylor de calitate la entry level, cu spate si laterale din Rosewood laminat, grif mahon si fata sitka spurce de foarte buna calitate. Chitara a fost intretinuta cu umidificator si humidometru. Impecabila.

Schimb doar cu Martin/Gibson/Takamine (de la 2000 Euro in sus) + diferente.

Orice oferta e binevenita.

Prefer contact PM, SMS, email ceas.elvetian@gmail.com

Multumesc pentru vizita

IMG_3949.JPG

IMG_3952.JPG

IMG_3953.JPG

IMG_3954.JPG

IMG_3955.JPG

IMG_3956.JPG

IMG_3958.JPG

IMG_3960.JPG

IMG_3961.JPG

IMG_3962.JPG

IMG_3963.JPG

IMG_3947.JPG

Edited by GEORGE N
  • Like 1

Avand in vedere pretentia ta de a cumpara instrumente SH cu 40%  mai ieftin decat pretul de magazin, chiar daca sunt mint condition si rare (discontinued item), cred ca pretul cerut de tine este foarte mare pentru chitara asta !  Spor la vanzare !

https://www.idealo.de/preisvergleich/Relocate/4144950183.html?categoryId=5667&pos=2&price=899.00&productid=4758661&sid=25275&type=offer

• Like 1

Se adauga si cutia de Taylor domnule Lazarovici. Dumneavoastra stiti desigur ca Martin si Taylor se devalorizeaza mai putin decat alte marci de chitare, chiar daca sunt cel putin la fel de bune.

Am vazut cateva chitare scoase de dumneavoastra la vanzare si sunt impresionat de calitatea instrumentelor pe care le detineti. Inca mai  consider achizitia uneia dintre ele, Acum fac loc,,,

Sunt deschis la orice oferta.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.