www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Fender Custom Shop 69, 57-62 Stratocaster set

Recommended Posts

Pret: 460 RON
Link producator: https://esound.ro/chitare-si-chitare-bas/doze/fender-custom-shop-69-stratocaster-doze-chitara.html
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un set de doze de Fender Stratocaster compuse din 2 doze Custom Shop 69 pentru neck si middle si un 57/62 cu backplate la bridge. Le-am avut montate intr-un stratocaster care a plecat de la mine cu doze noiseless, la cererea clientului. Se balansau extraordinar de bine, CS69 sunau clar si plin in acelasi timp, iar 57/62, cu backplate-ul montat era usor mai hot si cu ceva mai multe medii, adica partenerul ideal pentru bridge. Cea de bridge mi s-a parut putin subtire, de aici si manevra cu 57/62, care se potriveste perfect cu celelalte. CS69 sunt facute sa emuleze tonul dozelor din perioada 67-69, asa numitele greybottoms. Acestea se regasesc pe mai toate inregistrarile din late 60s, early 70s la artisti celebrii, printre care si Jimmy Hendrix. Tonul de clean este exceptional, la fel si cel de crunch, unde rup foarte frumos. Isi pastreaza definitia si cu gain mai mult, iar doza de bridge iti da acel ceva in plus atat de necesar pentru un riff ceva mai agresiv sau un solo sustinut. Mi se par printre cele mai reusite doze pe care Fender le produce acum si care concureaza de la egal la egal cu doze de la producatori boutique mult mai scumpe. Dozele sunt in stare foarte buna cosmetic, perfect functionala si nu includ coveruri, aveau unele heavy aged pe care le pastrez.

Noi costa 970 lei la esound, eu vreau pe ale mele 460 lei. Pretul este absolut fix si NU accept nici un schimb.

https://esound.ro/chitare-si-chitare-bas/doze/fender-custom-shop-69-stratocaster-doze-chitara.html

Contact 0731 444 646

FendeCS69 - 57.62  ..jpg

FendeCS69 - 57.62.jpg

Edited by Blackthorn

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.