www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doze


costa
 Share

Recommended Posts

Cu multi ani in urma aprox.22-23 de ani am facut o combinatie cu un amic si m-am ales cu aceasta chitara.Grif (Charvel)plesnit si cirpit la tasta 3 si la headstock fiind nevoit sa il schimb (falsa la greu). Buuun..ce vreau sa mai aflu, am rascolit netu' pe toate partile,corpul este tot o copie ruseasca ? Merita sa o salvez avind in vedere si schimbarea grifului ? O parere ceva ar fi binevenita. O seara buna !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Acum 3 ore, vektor a spus:

Nu ne spui si ce ai facut ? In afara de ce se vede (doze, tastiera) ?

Cu mare placere..prima data m.am ocupat de obtinerea unui neck nou pe 648 mm comandat prin Aliexpress,binenteles dupa lungi masuratori normal ca nu s.a potrivit in pocket.ul corpului. A trebuit modificat in adincime,iar masuratori,net zgirmat,scheme bla.bla.Mentionez ca stau la bloc si nu am un banc de lucru,dupa cum spunea un coleg am lucrat.o pe genunchi .Corp smirgheluit bine (la beci) vopsit doua mîini cu spray,aplicat lac nitro cu un trafalet mic. Cavitati doze ecranate cu folie cupru recuperata din baterii telefoane vechi.Dozele le.am cumparat de la un coleg,nu sunt de nota 10 dar pt. mine sunt ok. Floyd.ul habar nu am ce hram poarta,am tot cautat pe net si nimic,oricum l.am blocat,tine bine acordajul(dupa multe cautari pe net am invatat sa.i fac si un set.up,actiune corzi).Nu fretbuzz,suna bine,calitatea materialului  tastelor cam lasa de dorit dar..asta e. Toate facute in timpul meu liber,nu ma laud,dar sunt satisfacut. O zi frumoasa !!

Link to comment
Share on other sites

La 13.05.2020 la 7:17, vicSnd a spus:

La poze si reconditionat chitara - tot respectul ! - la afirmatia din citat asteptam...dovezi, aici, mp3.

Si eu am postat cite ceva cu inregistrarile mele de amator, , e edificator un mic Sound demo decit afirmatii....verbale - zic bine ?

- Spor la cintari !

Va salut...am revenit cu doua mici mp3...facute la repezeala cu tel.apoi convertite.

Voce 007_sd.mp3

Voce 008_sd.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.