Jimmy67

expirat vând [EXPIRAT] Hohner St 59

Recommended Posts

Pret: 600 RON
Link producator: Made in Germany
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

De vanzare o chitara Hohner St 59, un Stratocaster german, anii '80 (nu modelul 1990-1998, cu alt model de headstock si calitate mult mai slaba), o chitara care arata si suna decent, aducand tonul tipic de Strat, impreuna cu un neck foarte comod si rapid si componente de calitate. Aceste chitari sunt mult subapreciate, dupa parerea mea, sunt cu mult peste orice Squier si chiar si peste multe Fenderuri MIM, insa au un pret redus, de aceea pretul de mai sus. Singura diferenta fata de poze este ca am dat jos lacul de pe partea din spate a neck - ului si l - am dat cu un wax professional, care aduce un plus de rezonanta fata de cum suna inainte. Pretul este deja negociat, chitara suna mult peste pretul afisat. Am vrut sa - l completez cu un pickguard HSS si o doza SD in bridge, splitabila, insa intre timp mi - am cumparat alte chitari si am nevoie de bani.

DSCF2507.JPG

DSCF2512.JPG

DSCF2514.JPG

DSCF2517.JPG

DSCF2522.JPG

DSCF2527.JPG

IMAG0159.jpg

• Like 3

Salut! Acum am observat intrebarea. La neck te referi, probabil, pt ca restul este la fel. Fac poze si le pun. Dau bonus pickguard white pearl nou si capace doze, potentiometer, switch, tremolo crem noi.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.