www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[meditatii Chitara]


Dulceata Mortii
 Share

Recommended Posts

stefan hancu at your service 021.2433815 :

- orice nivel, cu exceptia celor care ma depasesc [sunt mai mult decat rezonabil pregatit]

- o sedinta dureaza intre 2 si 3 ore, dupa necesitatile voastre

- indiferent de cat dureaza, va iau 15 lei

- fiecare primeste o instruire personalizata, nu dupa o metoda rigida [predilectie pentru digitatie,

teorie, descifrarea unor fragmente de piese la cerere, orice]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest sofrosyne

te pricepi la muzica clasica? eu caut demult un profesor care sa ma poata invata sa cant piese clasice (gen bach, mozart...ce se mai canta). cant la chitara de un an si ceva, am mai cantat cateva piese si din placere (un bach, niste melodii ciupite mai simple), dar mai ales zdranga-zdranga pe melodii normale (sunt la cercetasi, acolo am invatat sa cant pe tabulaturi).

astept raspuns :)

Link to comment
Share on other sites

te pricepi la muzica clasica? eu caut demult un profesor care sa ma poata invata sa cant piese clasice (gen bach, mozart...ce se mai canta). cant la chitara de un an si ceva, am mai cantat cateva piese si din placere (un bach, niste melodii ciupite mai simple), dar mai ales zdranga-zdranga pe melodii normale (sunt la cercetasi, acolo am invatat sa cant pe tabulaturi).

astept raspuns :)

 

 

Specialitatea mea este ciupitul cu pana, pentru chitara clasica sunt mai putin priceput. Totusi, daca este vorba de muzica clasica, in general, este ok [in cazul chitarei clasice, un interpret bun poate substitui doi instrumentisti, ca si un pianist; o piesa de chitara clasica se poate adapta foarte bine pentru celelalte tehnici, dar s-ar putea sa fie nevoie de doi chitaristi - asta este diferenta esentiala].

Uite cum facem: propune-mi o piesa [indicand si unde o pot gasi, nu cred ca ai voie sa o postezi aici], eu o descifrez [mai probabil doar o parte a ei], o inregistrez si ti-o trimit. Evident, daca te va depasi tehnic, tot o sa ai nevoie de exercitii, dar hai sa vedem - eu studiez cu placere lucruri noi.

P.S. Stiu Romanta anonima. Oricine o stie, nu e prea greu de executat, dar este un reper important.

P.P.S. Am o adaptare proprie dupa tema de la NU POGODY, pentru chitara solo, daca vrei o inregistrez si ti-o trimit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Leif

Si in materie de chitara electrica ce ai putea sa ne inveti?...eventual ataseaza o melodie cantata de tine :)

Link to comment
Share on other sites

Si in materie de chitara electrica ce ai putea sa ne inveti?...eventual ataseaza o melodie cantata de tine :)

 

Am postat deja 4 piese la "inregistrarile noastre". Nu mai multe, pentru ca nu vreau sa incarc site-ul degeaba [nu a cerut nimeni sa postez si altele]. Mai sunt inca 20 pe acidplanet.com. User-ul se numeste "stefan hancu". Auditie placuta [si lunga].

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.