www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A cui e chitara?


Guest BigMac
 Share

Recommended Posts

Guest BigMac

Va propun un concurs de cultura generala chitaristica. Ideea e ca cineva sa posteze o poza a unui chitarist celebru, dar modificata, astfel incat sa nu poata fi recunoscut dupa fatza, ci dupa chitara, pozitie, imbracaminte, etc. Cine ghiceste primul, posteaza poza urmatoare.

Reguli: chitaristul sa fie foarte cunoscut; doar 1 persoana sa posteze la un moment dat; dupa ce a fost gasit numele celui din poza, autorul pozei sa confirme rapid si sa puna si poza originala, nemodificata.

 

Incep eu, cu una foarte simpla:

post-242-1125060100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

foarte greu concurs, intr-adevar, am stat mult sa ma gandesc, abia mai apoi mi-a traznit in minte sa citesc ce a scris felix :):):):(B);):o

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

M-am gandit si eu la el, Malex, dar din cate stiu, Knopfler canta pe Strat, nu pe Tele...but then again, I may be wrong :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Hooooo, copii, usurel!Nu ar fi trebuit sa aflam deja cine este cel propus de Glass si abia dupa aceea sa postam unul nou? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac
era sunburst ala custom, dar e el dupa cat se sus tine ghitara si cum tine mana pe ea :)

 

si una de la mine:

15100[/snapback]

 

 

Malex a zis primul ca e Knopfler (si eu cred ca el e), deci el trebuia sa puna urmatoarea poza. :)

 

A lui glass e nenea Jonny Greenwood de la Radiohead. Foarte talentat baiatul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac
pai una e sa intrebi daca e cutare si alta e sa afirmi. good job BigMac. ti-ai dat seama dupa chestia de la mana?

15111[/snapback]

 

Dupa Tele-ul lui sunburst.. (miam miam, vreau si eu una) Si dupa proteza aia, of course.

Cine mentioneaza primul numele, chiar si daca intreaba, ala e.. Dar acum sper sa nu vedem pe cineva insirand 10 nume de chitaristi, cu semnul intrebarii toti, ca nu merge asa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Bai eu nu mai inteleg nimic!Puneti si voi cate o singura poza si cand e confirmat raspunsul puneti alta!Ce e aici se numeste haos...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.