www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A cui e chitara?


Guest BigMac
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Pixy, cred ca ai inteles gresit.In general au fost postate poze ale unor chitaristi de la formatii mari, chiar daca nu in sensul valorii(pentru mine, Limp Bizkit, de exemplu, este 0 barat), macar in sensul po****ritatii.Dar mine numele de "Chimera" nu-mi spune nimic si cu toate astea inclin sa cred ca am cultura muzicala.

 

 

 

Later edit:Looooool, mi-a cenzurat cuvantul! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e vb de Ian Scott de la Anthrax, cel din ultima poza postata.

Scuze daca cumva trebuia sa raspunda altcineva.

Iar, ca o mica paranteza si fara a fi impocrit, Chimaira e chiar o trupa mare, de care ar trebui sa stie lumea......parerea mea, a avea cultura muzicala inseamna sa fi si la curent cu tot ce se intampla afara in momentul de fata.

Link to comment
Share on other sites

baumwolle, daca e pt tine limp bizkit e O barat si pt mine sa zicem malmsteen e MInus 1 barat( cu toate ca o sa-mi pun tot forumu in cap).dar nu despre asta era vba.fiecare are gusturile lui si nu asta se discuta aici.wes borland este un chitarist celebru, cunoscut worldwide.daca vrei sa accepti bine, daca nu, nu.end of discution.iar referitor la chimaira(nu chimera), este o trupa destul de cunoscuta acum in Sua, care are turnee cu slipknot , slayer, si alte trupe dastea,destul de mari zic io(si nu numai io, iar faptul ca cineva a ghicit cine era in poza inseamna ca ei sunt cunoscuti).daca iti place sa crezi ca ai cultura muzicala atunci demonstreaz-o si fi la curent cu muzica.te salut.(sa n-o iei in nume de rau , ok?)

 

iar pt glass: e posibil ca APC sa-si fi skimbat chitaristu, si io auzisem parca de asa ceva si cred ca chiar pe billy howerdel l-au skimbat....in fine...nu conteaza..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

good job sheriff_dodiez :) ... chiar ian scott e ...

in timp ce scriu postul asta ascult power trip de la chimaira :)

 

edit: aa ... da hai ca am fost cam mitocan :( ... intr-adevar in tara asta ( :) ) nu prea e conoscuta trupa asta....

Link to comment
Share on other sites

nothin, bvo cu ghicitu, da fi atent la o faza.titlul topikului este a CUI ESTE GTR. in poza ta gtr se vede prea putin ca sa ne putem da seama.daca punem artisti fara gtri e cu atat mai greu sa-i recunosti(ca daca e asha sigur o vina cineva care sa puna o poza cu el si familia lui in fotoliu uitandu-se la superbowl ... :))

Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

AAA ! am innebunit :)

ups.. :) my bad..sunt (inca) adormit va.. oricum tipul din poza e unu gravy de la o trupa mushroomhead :( ...

rectific deci:

sper ca se vede :)

post-85-1125392518_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
damn...e unul din chitaristii de la chimera ... dar nu prea am avut chef sa caut :lo cum il cheama...  :)  :)

15506[/snapback]

 

Am zis "Chimera" pentru ca asa am citit aici si am crezut ca este corect.Imi cer scuze pentru greseala. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.