SebUrlica

expirat vând [EXPIRAT] Marshall JCM 600h + Marshall JVM C212

Recommended Posts

Posted (edited)
Pret: 3600
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Salutare,

pun la vanzare un duo foarte bun de head Marshall JCM 600 si cabinet Marshall JVM 212, ambele in stare foarte buna. Lampile in head sunt NOI, combo-ul complet curatat si service-at. Totul vine cu cablu de conectare a cab-ului si footswith de la Marshall (arata ca noi, nu le-am mai facut poze). Combinata dintre head si cab suna excelent, cald si definit, sound-uri foarte familiare, clasice as zice, de la blues la hard rock. Pentru heavy metal, ma tem ca trebuie un overdrive in fata. Le-am folosit si cu chiatre de tip Stratocaster si cu Les Paul-uri sau Semi-hollow cu P90, accepta foarte bine cam orice tip de chitara sau de doze. La fel ci cu pedale sau procesoare.
Cab-ul are semnătura lui Kiko Loureiro de la Megadeth si este echipat cu Celestion 1x G12 Heritage si 1x G12 Vintage 30. Impreuna au aproximativ 35 de kilograme, destul de interessant pentru un half-stack. In ultimul an au stat numai in sufragerie si le-am folosit doar in weekend, la volum foarte redus (de apartament). 

Accept schimburi cu un Fender Stratocaster sau Telecaster Made in USA sau Japonia, nu Mexic, sau combo-uri de cel putin 20W, clasa A, lampi...

Prefer predare personala, ar fi destul de greu si de riscant sa le trimit prin curier.

Se pot, bineinteles, incerca inainte.

IMG_0231.jpg

IMG_0232.jpg

IMG_0233.jpg

IMG_0234.jpg

IMG_0235.jpg

IMG_0236.jpg

2x12.jpg

Edited by SebUrlica
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.