www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ajutor, are cineva microfon pe tub??


Recommended Posts

Recent am achizitionat din tara microfon

De la se elelectronics 2200t pe tub si alimentator de la rode k2 la indrumarea unui electronist care m-a asigurat ca cele doua sunt compatibile atat timp cat au acelasi tip de mufe (7 pini) 

Intrebarea mea este daca cineva de aici detine echipament de genul unde pot proba unul din aceste doua sa-mi pot da seama care este defect . 

0765204061

Multumesc anticipat , o zi buna tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Bravos... 

Și mufele audio DIN și cele midi DIN sunt identice. Dar nu sunt compatibile. Cu nițel noroc, ai pierdut garanția la amândouă, dacă s-au șifonat. Ia întotdeauna aceeași marcă, să fii sigur. Îmi pare rău de necaz, dar "scumpul mai mult pagubeste", după cum bine știm..

Poate nu sunt compatibile mufili, si doar nu merg împreună - în cazul cel mai fericit.

Succes cu rezolvarea.

P.S. Dacă sunt noi, du alimentatorul înapoi și ia unul SE. De cele mai multe ori, din alimentator se schimbă caracteristică direcțională a microfonului (cardioid/hipercardioid/bidirectional). Așa că pot diferi conexiunile interne ale mufelor, de la marca la marcă.

P.S.2 Dacă le-ai cumpărat de la un magazin online, sau trimise, ai 10 zile în care le poți returna legal, fără nicio altă justificare.

Edited by project
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.