www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Procesor Imi Recomandati?


Guest Telly
 Share

Recommended Posts

Guest Telly

As vrea sa-mi cumpar un procesor dar nu stiu ce sa aleg. Am de ales intre: DigiTech diferite modele ca Rp350, Rp250 si alte modele, sau Korg AX10G. Ce-mi recomandati? Caut un sound pt Trash Metal sau Death Metal. DigiTech-urile sunt bune de ceva? Pedala mare e pt wah wah sau doar pt volum? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu procesor. Amplificator teapan.. lampi, nervi, rabdare, multa munca si o chitara pentru asa ceva.

Un amp pe lampi potrivit pentru thrash-death e scump, dom'le. Vorba lui Soulmaster, n-are oricine bani de Mesa sau Engl, nici macar de de-astea autohtone.

Intre Digitech si Korg AX10G, Digitech are cateva avantaje: interfata USB, drum machine, iesiri balansate (RP350) si e foare usor de configurat. Eu am avut unul din generatia anterioara (RPx400), foarte asemanator cu RP350 si mi s-a parut destul de bun pentru un incepator. Dar...gusturile difera, asa ca ti-as recomanda sa le incerci inainte sa iei o decizie.

Bafta!

 

Later: Da si un search pe forum, sigur o sa gasesti mai multe pareri. :)

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Un amp pe lampi potrivit pentru thrash-death e scump, dom'le. Vorba lui Soulmaster, n-are oricine bani de Mesa sau Engl, nici macar de de-astea autohtone.

Intre Digitech si Korg AX10G, Digitech are cateva avantaje: interfata USB, drum machine, iesiri balansate (RP350) si e foare usor de configurat. Eu am avut unul din generatia anterioara (RPx400), foarte asemanator cu RP350 si mi s-a parut destul de bun pentru un incepator. Dar...gusturile difera, asa ca ti-as recomanda sa le incerci inainte sa iei o decizie.

Bafta!

 

Later: Da si un search pe forum, sigur o sa gasesti mai multe pareri. :)

Distorsurile de la procesoarele Digitech sunt cam 0. Ia-ti Digitech numai ptr alte facilitati.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Generatia noua de efecte de la Digitech RP250 sau RP350 suna foarte bine.Am inteles ca au schimbat algoritmi de modeling din procesor si suna mai bine decat seria veche.Daca vrei sa auzi cum suna dai un klick aici :http://www.musiciansfriend.com/product/DigiTech-RP250-Multi-Effects-Pedal?sku=156607.Eu zic ca suna mai bine decat AX 10G-ul a avut un prieten si nu a fost multumit deloc de el. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.