www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator (combo) si cabinet de bass (merg si pe chitara)


Recommended Posts

Pret: 850 RON
Localitate: Cluj-Napoca
Contact: 0745548262
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi


De vanzare un combo de bass Laney Richter RB3 1x12, 65 de w, cu Fx Loop, iesire DI, intrare aux si iesiri cabinet/casti. Eu l-am folosit cu chitara, nu simt nici o fiferenta fata de unul dedicat de chitara, ba chiar am avut ocazia sa cant pe unele de chitara care sunau mult mai prost decat asta cu chitara. Primeste bine pedale de distortion/od, sunetul de cabinet rezultat este destul de interesant si "boutique" :) Pret 550 de lei, negociabil.

Un cabinet de bass/chitara homemade 2x12, este din pal si are in el 2 dif LTC PW12 de 150W bucata/8ohmi si 2x tweetere pentru un raspuns mai bun la frecvente inalte. Se poate adapta la orice context (bass sau chitara), eu l-am folosit cu un head Marshall MG100Fx si suna ceva gen G`n`R.. Head-ul respectiv nu-l mai am si eu nici nu mai folosesc amp-uri de chitara (cant cu simulatoare DI in mixer sau PA), de aceea vand aceste scule ce mi-au ramas. Laterale Invelite in tolex, intarituri pe interior in toate colturile, colturi de metal, muchii din cornier de aluminiu, spate complet inchis si ce se mai vede in poze. Mi s-au cerut si poze cu interiorul, acum am avut timp sa-l desfac si sa-l pozez. Pret 300 de lei, pentru cine ma scapa de ambele fac discount considerabil :D 

IMG_0031.JPG

IMG_0032.JPG

IMG_0029.JPG

IMG_0030.JPG

IMG_0004.JPG

IMG_0005.JPG

IMG_0006.JPG

IMG_0007.JPG

IMG_0014.JPG

IMG_0016.JPG

IMG_0024.JPG

IMG_0019.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.