www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Freedom EL200 GR - Chitara Electrica


Recommended Posts

Nu-i sigur ca o sa gasesti culoarea respectiva la cel mai apropiat mcmusic de tine... la Cluj de ex nu este decat modelul celalalt cherry burst. Mai au un tele si vreo 2 straturi oribile, numai bune de cumparat pt piese (daca crede coneva ca are ce lua de pe ele) bine se si vand la un pret... 360 de lei... Mai bine da un telefon la depozitil central din Bucuresti, desi daca nu o poti lua in mana sa te uiti la ea nu iti recomand sa comanzi asa

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

salutare. 

am mers azi ma mc musical si am vz chitara freedom ....pe.alta culoare desigur. 

pare destul de bine construita.

cand au conectat o baietii la amp nu bazaia, nici pe.clean nici pe.overdrive...

suna ok....zic eu.....

mi se pare mai.mica decat acustica...nu ma refer la corp...parca si griff ul e mai scurtut, si mai.ingust in zona primelor fret uri. 

a fost ciudat....dar mi a placut asa in mare. 

am sa testez si varianta aleasa de mine in Bucuresti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fă și tu ce am făcut toți, la un moment dat. Cântă-le obsesiv smoke on the water până cedează psihic și te lasă în pace, ca să poți testa fără trac :D 

Glumesc, desigur. Poți să îi rogi pe unul din băieții ăia să-ți arate ce știe să facă, majoritatea știu să cânte la instrumente în magazinele astea. Condiția e să vrea și ei... :) 

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu înțeleg că  ce e de vorbit asa lung pe aceasta temă care se numește

,,freedom,, mai pe lung  puțin pe .:am avut și eu în mana aceasta minune sa.-l reglez și nu s-a putut că era defect șurubul care reglează griful ,bizia pe tot griful in lungime că era defect.mi-sa propus să-l cumpăr dar i-am zis că nici 200 de lei nu merita :era nou+ cablu Ibanez+acordor+++ că întreg era o mare varza așa că nu înțeleg ce trebuie pe tema asta atata discutat .pe scurt .-- sunt alegeri mult mai bune -si nu mai spun nimic că m-am și inervat pe c@catul asta .scuze pt.cine înțelege,-))))

 

Edited by Zoltan P.
Link to comment
Share on other sites

20180224_191701.thumb.jpg.d9e1882094294bbfede72a4b30206da2.jpgsalut

am cumparat chitara. 

intr-adevar, finisajul este incredibil de frumos, arata intr-un mare fel. 

la capitolul calitate, simt si eu ca eate o chitara de 600 lei noua cu garantie. 

urmeaza sa merg cu ea la magazin sa ii rog pe.baietii de colo sa ii aseze un set fresh de corzi mai calitative si sa o regleze temeinic. 

am imprumutat un amplificator mai vechi....un no name de ...cred ca are maxim 10w......si am obs ca pe canalul dirty.....se aude mai tare uj brum care dispare daca ating diverse parti metalice ale chitarii...

ce inseamna asta?

20180224_200000.jpg

Edited by latenightevents
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cam asa se aude pe un amp vechi...o chinezarie pg 10 de 10 w...

nu dati cu piatra...sunt incepator. 

chitara nu stiu sa o reglez.....si sigur trebuie reglata. 

pe tasta unu coarda mi...E....are un buzz fret pt ca intre struna si fret e asa de putin spatiu ca nu intra nici pana de 0.5

eu nu stiu sa o reglez, si mi-e si frica sa nu o stric. 

acum caut un amp decent....care sa imi permita si putin echo...sau reverb. 

Voce 002.m4a

Link to comment
Share on other sites

chitara a mers la.reglat, schimbat de corzi, fine tune....bibilit si apoi a ajuns acasa la.cantat pe un amp ibanez ibz15gr cumparat de aici de pe.forum 

sunt foarte multumit. 

ieri am avut un jam session si am vz ce inseamna sa canti pe electrica....vs acustica rece. 

acum ma roade o electroacustica...

http://www.fly-music.ro/chitare-chitari-chitara-electro-acustice-acustica-seturi/15565-chitara-electro-acustica-classic-cantabile-ws-10wh-ce-.html

am vz in magazin, si se prezibta bine. 

ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.