www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cyfer's Sin :galerie Video


cyfer
 Share

Cyfer's Sin Top  

20 members have voted

  1. 1. Piesa preferatã

    • Take Me
      16
    • Just For Those Days
      1
    • Fried
      3
  2. 2. Coverul preferat

    • Boom Boom
      10
    • Shame Shame Shame
      9
    • Mistery Train
      1


Recommended Posts

...ºi din nou slide

 

în vechea piesã a lui Elvis

"

"

foarte reusite inregistrarile , eu am mai vazut si pe youtube mai multe ,si de la Big Mamu, chiar azi noapte mi-a venit ideea sa scriu in browser "Cyfer's Sin" si ai aparut ...super inregistrari intr-adevar se aude basul mult mai clar si nu vuieste sala .

 

Cu camerele video nu ar fi rau caci sunetul e super original live, doar ca multi nu au compresor bun si se strica sunetul daca creste volumul.Eu m-am gandit ca ar suna super daca se amesteca ptr "reverb" sunet din sala cat sa-i dea "viata" sa nu sune chiar sec .

 

great

Link to comment
Share on other sites

Salut Karpi ºi mulțumesc pentru aprecieri!

 

ªtiu ce zici cu reverbul, dar eu, care am fost acolo ºi m-am luptat cu reverbul ãla pãcãtos, am fost mai mult decât fericit cã nu este pe înregistrare. A fost captat de unele microfoane pe care le-am tãiat cu bucurie. Nu era un reverb util muzical ci doar un zgomot nedefinit, un hããããããu imens ºi grotesc.

 

Singurul microfon care a captat ceva reverb a fost cel de la voce. Evident cã în afarã de voce a mai prins ºi celelalte instrumente ºi reverbul, iar datoritã procesãrilor s-a amplificat un pic. Ei bine, ãla a fost maximum de reverb pe care am dorit sã-l las pe înregistrare. Evident cã puteam sã adaug ceva reverb pe fiecare instrument în parte, o imitație de incintã, dar am zis cã totuºi ori e natural ori deloc.

 

Eu sunt mulțumit cu soundul ãsta sec. E mai tãios ºi mai direct. Faptul cã e live se vede pe video :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ender_Eugen

misto piesa. misto si locatia si basistul si tobarul. de chitarist ce sa zic... canta si cu vocea si cu instrumentul. eu nu am putut niciodata:P

 

 

frumos proiect. :)

 

 

Boom Boom voted here!!!

Link to comment
Share on other sites

misto piesa. misto si locatia si basistul si tobarul. de chitarist ce sa zic... canta si cu vocea si cu instrumentul. eu nu am putut niciodata:P

Adevãrul e cã am vãzut rar violoniºti care cântã ºi cu vocea în acelaºi timp...

O fi vreo particularitate care face mai dificilã combinația?

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca faptul ca trebuie sa tina vioara cu barbia face cam greu cantatul cu vocea. Totusi la Arcade Fire violonistii faceau si backing vocals din ce am vazut chiar in timp ce cantau.

La asta nu m-am gândit, cu bãrbia, dar are sens. Nu prea ai cum sã ții vioara sub bãrbie ºi sã ºi cânți în acelaºi timp...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.