www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strap chitara custom


ady_k
 Share

Recommended Posts

Pret: 150
Localitate: Bucuresti
Contact: adi.zahiu@gmail.com
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut!

Sunt Adrian si lucrez obiecte din piele. Folosesc piele tabacita vegetal (de la Abbey England) lucrata in intregime manual si accesorii din alama sau din inox. Pot face, la comanda strap-uri dupa specificatiile fiecaruia, inclusiv pot personaliza cu logo-uri.  Pentru a vedea o parte din ceea ce am lucrat pana acum,  poti vizita pagina mea de facebook: https://www.facebook.com/atelieruldepielarie/. NU sunt persoana juridica (pentru moderatori)

Starp-ul din imagine e facut din piele de 2.7 mm, full grain, vopsit cu Fiebing's Profesional Oil Dye, culoarea walnut. Este bine finisat pe spate si pe margini. Suprafata e tratata cu un amestec de uleiuri si ceara de la Sedguick. Catarama este din alama masiva, de tip conway loop. 

Lungimea este de 150 de cm. Nu am fixat-o definitiv asa ca poate fi ajustata in functie de inaltime si de felul in care este tinuta chitara. In zona umarului am adaugat un pad pentru umar care care 27 cm lungime si 6.5 latime. Pad-ul este captusit si cusut manual. 

Capetele sunt dublate si cusute, asa cum se vede in imagine. Am facut asta pentru a-i creste  rezistenta pentru a reduce riscul ca strap-ul sa se desprinda involuntar. Nu am facut gaurile de prindere pentru ca voi lua in considerare diferentele dintre prinderile fiecarei chitare, inclusiv daca este folosit un straplock.

Pretul acestui strap este de 150 de ron. 

Pot executa multe alte modele. Daca este un model pe care ti-l doresti, scrie-mi la adresa adi.zahiu@gmail.com. Pretul va fi stabilit in functie de specificatiile cerute. 

P_20171114_085343.jpg

P_20171114_085403.jpg

P_20171114_085440.jpg

P_20171114_085500.jpg

P_20171114_085225.jpg

P_20171114_085246.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.