www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Componente pentru pedale


vicus
 Share

Recommended Posts

Esti sigur ca ai nevoie de momentare si nu latching ? Daca e vorba de pedale clasice cu true bypass ai nevoie de latching. 

 

Momentare sunt utilizate in pedale in general digitale care au switching electronic, sau footswitchuri pentru procesoare, tap-tempo ori amplificatoare high-end care dispun de control digital.  

Edited by Crypto
gramatica
Link to comment
Share on other sites

Sau pentru  o "pedala"  in care  comanda circuitul de comanda ale unui releu care face "true bypass "  ,

Depinde ptr ce vrea sa faca ..

Dar ptr  comotare efect / direct  la o pedala simpla cum a specificat colegul @Crypto , este cel mai indicat un  "latching " ( care ramane  stabil in doua pozitii ..conduce sau nu conduce )

Pentru " true bypass "  este nevoie de un switch cu doua sectiuni  ce are sase (6) terminale ..!

momentary = ca si butonul de la sonerie ..conduce doar cat timp este apasat .

 

Cred ca si in Cluj respectiv parca  chiar acolo este magazinul ( centrala ?) VITACOM

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Recunosc ca nu am pus o intrebare isteata :)

Vreau sa fac un pedalier MIDI pentru Atomic Amplifire (stiu ca sunt destule solutii, dar as face asta ca un hobby). Poate gresesc, dar in cazul asta ar trebui momentary switch, nu?

Vitacom e in Cluj, dar pe site nu am gasit nimic asemanator :(

Edited by vicus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.