www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Street-musician in Centrul Vechi - pareri pro si contra


Borsec
 Share

Recommended Posts

Salutare colegi,

De catva timp ma roade gandul sa imi cumpar o boxa portabila (am vazut ceva misto la 500 RON la un magazin) si sa ma apuc sa cant prin centrul vechi, dupa munca,  cu sau fara chitara, cu negative de pe stick.

Ma intereseaza ce parere aveti despre muzica de strada prin Centrul Vechi, mai ales in calitate de muzician -  daca DA, de ce, daca NU, de ce ?

De exemplu am auzit ca mai sunt probleme cu unii patroni care nu vor sa le deranjezi clientii si te iau la goana, gardieni spagari, cetateni de etnie, etc.

 

Merci pentru orice sfat.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut.

Dacă nu dai tare, nu tulburi liniștea și ordinea publică, și "bâzâi" frumos, e chiar ceva pitoresc. În toate metropolele civilizate există astfel de artiști, unii chiar foarte buni. Eu zic că poți găsi un colțișor bun, unde să te exprimi. Poate sunt și localuri care au nevoie de un act artistic și nu au bani de cine știe ce nume (nu că numele e sinonim cu valoarea..). Singura soluție să te edifici  - văzând și făcând.

Muzici frumoase ! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.