www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

X-plod Si Balada


freelancer
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

bravo ...toate felicitarile mele lui Cristian.... eu nu am inteles muzica asta niciodata ... daca el o intelege e cu atat mai impresionant...cat despre acuratetea notelor... si steve vai mai da pe langa...l-am auzit io ...suntem oameni... asta e ....

 

jos cu palaria

Link to comment
Share on other sites

Guest tumbstone
o piesa cu "bune", dar si cu destule "rele":

 

http://video.google.com/videoplay?docid=35...-plod&hl=en

 

(cu chitara rosie)

 

Am vazut din pacate respectiva "formatie" zilele trecute la Big Mamou....am avut o surpriza destul de mare si am indurat cu stoicism lungile minute de schelalaieli .Versurile au fost de o mare profunzime spirituala si am ramas praf cand am auzit chestii de genu :"din oceanu pacific /a iesit un peste mic " .Front-man -ul "trupei" este un copilas de vreo 7-8 ani ,care recita imbecilitati ,da din maini si din cap la indicatia lui nea taticu' de pe margine ,urla pe mai toate melodiile si ce e mai important habar nu are sa cante .Ce sa faci ,daca nea taticu' il vrea vedeta,te poti opune?!Stiu ca multi or sa zica lasa ca sunt si ei copii si mai au de invatat ..etc ,etc .Pai sa invete intai si apoi sa se urce pe scena .

Una peste alta,concertul Alias a fost super tare ca de fiecare data!Bravo baieti! :)

Edited by tumbstone
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

Tot respectu pentru cei mici. Le urez sa nu ajunga pe mtv.

 

Offtopic(cred): Cand am vazut prima data cuvantul x-plod m`am gandit la sony xplod. Parerea mea...cred ca ar da mai bine sa va schimbati numele in ceva mai....necunoscut.

 

Din nou, succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

E foarte potrivit numele. Eu m-am gandit prima oara ca vine de la ex= fost, plod= copil asa ca mi se pare ok.

Link to comment
Share on other sites

yikes ,,, pe asta ne-am tot certat noi la desert de era sa iasa din nou flame. Mai, n-o sa ma repet, imi place o formatie de copchii. Trebuie rafinat oleaca sunetul... ideea e acolo.

Iar balada lui Ciprian Porumbescu, sa n-o mai aud : Trei "mari" au fost , care au cintat-o vreodata : Ciprian Porumbescu insusi, Ion Voicu iar preluarea pe ghitara ... Nicolae Covaci.

Melodia nu este facuta insa sa fie "cintata" ... ea trebuie simtita ... de ce se screme lumea pina sa-i iasa o nota din sarmanul instrument ? ... faci asa... te joci cu gama ... intri in mintea compozitorului ... Ce a vrut sa zica ? Ce a simtit el atunci ? ... asta faci la repetitii, iar in concert, stii ce sa faci. Cinti pe bune. Restul dintre noi - cei care cinta piese pentru prestigiu, valoare, fara sa le simta - sunt niste copiatori. Nu fac referire la nimeni. Uitati-va in voi, si va veti da seama singuri ce oameni sunteti. Asta este lectia ce trebuie predata copiilor - iar melodiile , solourile ... curg de la sine.

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
E foarte potrivit numele. Eu m-am gandit prima oara ca vine de la ex= fost, plod= copil asa ca mi se pare ok.

Nu eram familiar cu cuvantul plod:D.

 

Now it makes sense!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.