www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

DONEZ: doua doze squier single coil


Cosu
 Share

Recommended Posts

Dozele au fost pe chitara mea la inceput. Datorita upgradeurilor suferite configuratia s-a schimbat.

 

CONDITII Pentru a primi o doza:

 

1) motivatie pt doza single coil

2) sample cu doritorul(adica ceva prestat de el)

 

 

 

Ma astept sa nu am de a face cu bisnitari. Acestia sunt exclusi din start.

Link to comment
Share on other sites

uau.. nice :)

Motivatie: dozele de pe copia mea de strat, sunt proaste. (de exemplu, cand fac un slide sau un pull-off, pe coarzile MI SI sau SOL se aude un sunet metalic aiurea rau de tot, si chestia asta e de la doze, ca am pus o doza de pe stratu lui felix, si nu mai facea asa).

Sample: o sa incerc sa fac maine un mp3 scurt acolo :)

Link to comment
Share on other sites

Dozele au fost pe chitara mea la inceput. Datorita upgradeurilor suferite configuratia s-a schimbat.

 

CONDITII Pentru a primi o doza:

 

1) motivatie pt doza single coil

2) sample cu doritorul(adica ceva prestat de el)

Ma astept sa nu am de a face cu bisnitari. Acestia sunt exclusi din start.

14693[/snapback]

urasc sa ma citez

mai ales la ore tarzii

 

Doza vine cu tot cu capaceul ce o acopera. Acesta este de culoare alba. In semnatura mea puteti accesa un scurt review legat de doze & chitara.

Link to comment
Share on other sites

M-a pus necuratu' sa-i zic lu' fimio de anuntul asta si mi-a aruncat asa in scarba...

"Pai bine ma tati, ma tii cu Reghinul ala al tau vechi si fara doze ? Io de ce nu am doze cum ai tu la chitarile tale inclusiv la cea electroacustica... ?"

Pe de-o parte... are si el dreptate... :)

Asa ca la rugamintile lui am atasat un filmuletz recent din care reise clar ca ar avea ceva stofa de chitarist... :)

Numai ca:

Daca ar fi avut si doze, as fi cantat prin statie... si cred ca mult mai bine... nu-i asa tati ?"
:)

Clip0.AVI

Link to comment
Share on other sites

M-a pus necuratu' sa-i zic lu' fimio de anuntul asta si mi-a aruncat asa in scarba...

"Pai bine ma tati, ma tii cu Reghinul ala al tau vechi si fara doze ? Io de ce nu am doze cum ai tu la chitarile tale inclusiv la cea electroacustica... ?"

Pe de-o parte... are si el dreptate...  :)

Asa ca la rugamintile lui am atasat un filmuletz recent din care reise clar ca ar avea ceva stofa de chitarist...  :) 

Numai ca:  :(

14735[/snapback]

Are ceva feeling micutul :)

O sa il iau in considerare

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hai ca am facut si eu 2 mp3 uri, ca sa vedeti cat de prost suna chitara mea.

 

Primul contine numai riffuri cu palm mute, si sunt plictisitoare, ca nu aveam chef de altceva.

 

Al doilea, e cu "solo". Ca sa vedeti si voi, cat de infect poate sa sune niste doze, si de ce am nevoie de unele noi :). Va asigur, ca nu ating nici o coarda. Sunetul acela se produce de la doza, ca am pus si o doza de-a lui felix. si nu mai facea asa.

doze_de_noname.mp3

_solo_pe_doze_noname.mp3

Link to comment
Share on other sites

mda..

Nu vreau ssa te superi catalin ,dar nu cred ca fiul tau este candidat..sincer sunt multi chitaristi care nu prea au bani si nu isi permit mai mult decat un reghin sau alte asa zise chitari si care isi doresc mult acele doze care sa ii aduca un plus de expresivitate chitarii..sunt mai bune decat cele de pe reghin thats fo sure...

Ori fiul tau e cine stie ce extraterestru (din cate am vazut e cam cat chitara de mare) ori vrei dozele pentru tine si iti e rusine sa zici..

sper sa nu o iei personal ,dar chiar sunt altii care au nevoie de acele doze..cum e hihi de ex din cate am auzit :)

in topicul melodii cantate de noi sunt 2 melodii postate,dar imi dau seama ca suna mult mai bine decat chitara lui hihi..

Link to comment
Share on other sites

Mda, se pare ca fimiu are un candidat serios... Acum depinde si prin ce distors ai bagat chitara...  :o

15348[/snapback]

 

Pedala este un zoom 505 II din pacate. Oricum, iti zic, ca sunetul ala nu are legatura cu efectul. Si pe alt efect va face la fel. Nu are legatura cu griful sau alta parte, e strict de la doze (cred ca ati inteles asta deja ;)).

 

Credeam ca e o gluma ca vrei niste doze pt baiatul tau.. :):):):(B);)

Link to comment
Share on other sites

am un prieten caruia i-am luat de ziua lui un reghin electric,vechi de 100.000 de ani,si care suna oribil,bineinteles din cauza dozelor.tipul canta de 4 ani si e prima lui electrica.mai are tot un reghin clasic de ***,tot daruit de cineva.una peste alta,tipul e f. sarac...

trebuie sa specific ca NU este un pretext ca sa iau eu dozele.in caz ca il alegi pe el,ti-l prezint si vorbiti fata in fata.chitara mea yamaha are niste doze foarte bune si momentan nu vreau altceva.

cat despre sample,o sa trec azi pe la el sa o iau si sa trag ceva.

Link to comment
Share on other sites

imi pare bine ca s-a intetit discutia!!

ce dreq Inima mare a Cosului :) doneaza si nu vinde...

la cati oameni au scris aici se pare ca toti aveti chitare beton..

cand vreti sa va puneti kinman sau fralins sa ma anuntati daca donati seymour duncanurile sau macar duncan designed (aia mai saraci dintre voi) :)

In cel mai rau caz moisoiu cred ca se vor impartii cele 2 doze..

dar cred ca e bine si asa nu?

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca primul meu post sa fie intr-un context atat de binevoitor ...

 

Spuneai de motivatie ... eu am o Reghin Hora acustica si o ... uh ... ceva electrica pe care am dat fix 100 RON . Chitara este foate veche, reconditionata de cel putin 2 ori, desi in stare acceptabila. Problema mea este ca are niste doze sub orice standard - 2 masti de tabla acopera o bobina mica prinsa intre doi magneti ... dar nu conteza! Prefer dozele singe-coil, din simplul motiv ca imi place tonul cald, plin si vibrant al acestora.

 

Vreau sa multumesc initiatorului acestui thread (nu imi permit sa folosesc direct numele), pentru un gest atat de frumos, comparabil cu cel al lui Manuel Savu, cel putin de la nivelul meu.

 

Nu dispun de posibilitatea de a inregistra ceva (nu ca sa avea ce sa arat, deabia invat acordurile de baza) ... nu am nici macar un procesor inca ... sper ca o sa imi fac destul de curand unul ... dar nici asta nu e important.

 

Te rog sa imi scuzi lungimea mesajului (sper ca nu e prea oftopic) ... dar pur si simplu ma bucur sa vad ca exista si oameni decenti.

 

Nu neg ca ni-as dori eu dozele acelea, chiar si numai una dintre ele (nu refuza niciodata ceva gratuit ! ), dar presupun ca exista altii care au nevoie, nu numai le doresc.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Pana cand deci se mai primesc probe, petrnu ca am si eu un prieten care canta de vreun an si are un Reghin Royal si un ton infect care a venit ca bonus. Se pricepe cat de cat..

Link to comment
Share on other sites

Referitor la unele mesaje de mai sus... cum ca mi-ar fi rusine sa recunosc...

O singura intrebare am:

 

Cui raman oare casele, averea, masina, pamantul de la tara, etc. dupa ce mor parintii vostri ?

 

Scuze daca am fost prea macabru, dar cam tot ce cumpar in materie de instrumente muzicale are "cam" o singura destinatie ulterioara... :)

Link to comment
Share on other sites

oameni buni .. omu vroia doar sa-i faca un cadou o chitara mai buna baiatului .

si voi ii sariti in cap k se fol de asta pt a obtine dozele.. pe bune am cititt comentariile si credeti-ma as lua ff multe warn-uri daca as incepe sa-mi zic parerile. sincer... a fost greseala omului k a dat atentie acestui topic .

poate k vroia sa-i faca baiatului un cadou .. atat

in fine..imi pare rau k vad astfel de persoane pe forumu asta

Link to comment
Share on other sites

nu am vrut sa par rautacios catalin ,chiar te admir ca tata care isi instruieste copilul in ale chitarii :).

Dar sincer nu cred ca putea fi luat in considerare..daca era putin mai maricel..chiar daca le bagai intr-un reghin sau orice chitara pentru el cel putin inca 5-7 ani tot aia era..

de aceea m-am enervat..ca insistai pentru acele doze cand altilor le era rusine sa ceara..

Scuze daca ai fost ofensat nu a fost intentia mea..

Link to comment
Share on other sites

da..dar poate k peste 5-7 ani ..nu mai are o asemenea ocazie .de a putea da fiului sau o pereche de doze bune ...si cand s-a ivit ocazia a zis sa profite . k nu se stie. ce o sa fie in 5-7 ani .

 

 

 

si daca le e rusine sa ceara o pereche de doze..au de pierdut , si ..de asta o sa aiba parte in viatza . daca iti e rusine sa ceri asta e . uite k lui catalin nu ia fost rusine sa ceara si a facuto pt fiul sau . si voi ii saritzi in cap ....ff frumos . oameni sunteti..cel putin asa va numiti

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.