www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Christian Cort

expirat vând [EXPIRAT] Fender vintage style strat single coils

Recommended Posts

Pret: 200 RON
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Vand doua doze, format single, provin de la la un Fender Classic Series 70s Strat MIM. Dozele sunt pentru pozitia bridge si neck, nu stiu output-ul, nu am aparat de masura, nu scrie nimic in afara de denumire pe site-ul oficial  Fender, pe un forum strain spunea cineva ca au intre 7 si 6 kohm, de la  bridge spre neck, suna mult mai bine prin comparatie cu modelele de Fender Standard Strat MIM (s-a facut proba ). Sunt de pe o chitara care costa aproape 4000 lei in magazin, bune de inlocuit dozele stock de pe chitari gen Squier sau alte straturi ieftine made in China sau Indonezia. Se vand impreuna sau separat, pret 200 lei/ ambele sau 100 lei/buc., pret fix, transportul prin posta e cel mai ieftin: 11 lei. Schimb cu MXR Distortion + sau cu overdrive Fender YJM, asigur eu costurile transportului in cazul schimbului, daca nu se gasesc cele doua efecte de mai sus, astept alte oferte de schimb cu pedale.

IMG_20170815_183257.jpg

IMG_20170815_183344.jpg

Am masurat doza: 5.77 kohm. Doza de bridge a avut 5.8 kohm, dupa masuratorile facute de colegul care a cumparat-o. Dozele sunt inscriptionate cu aceiasi serie si sunt cel mai probabil versiunea stock a dozelor Fender Custom Shop 69, acestea din urma fiind all position. Prin urmare doza din anunt este all position.

IMG_20170906_105636.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.