www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitară electrică PRS - SE Custom 24


mogyorosiszilard
 Share

Recommended Posts

Pret: 2350 RON
Localitate: Târgu Mureș
Contact: 0743878624
Link producator: http://www.musiciansfriend.com/guitars/prs-se-25th-anniversary-custom-24-electric-guitar
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chitara este în stare foarte bună, având mici urme de uzură. Singurul motiv pentru care o vând, e că aș vrea să trec la Fender, care e o întrebare de gust presonal. :) 

Chitara am cumpărat-o cu doi ani în urmă, second hand, și atunci a fost avut grijă de ea. Chitara are 7 ani în total!

 Are doi humbuckere, fără coil split, cu o tonalitate caldă și de calitate bună. Am înlocuit cheițele de acordaj cu Schaller Locking și am înlocuit și nut-ul cu un Graph Tech, astfel menținând un acordaj mai stabil chitara și îmbunătățind și sunetul chitării. În aceste doi ani, am cântat mult pe această chitară, deci este în formă și este reglată (după pretențiile mele). Are un neck foarte comfortabil, și chitara sună bine în foarte multe stiluri. Aceste doze nu sunt high output, astfel chitara poate reda caracteristicile lui și prin clean.

Prețul chitării: 2350 de lei sau fără cheițe locking: 2200 de lei, negociabil. Chitara poate fi încercat la mine, în Târgu Mureș, sau și la Cluj Napoca. Informații sau cei interesați de chitară mă pot suna pe numărul: 0743878624 sau pot fi contactat și în mesaj privat.

 

IMG_2721.JPG

IMG_2725.JPG

IMG_2727.JPG

IMG_2729.JPG

IMG_2732.JPG

IMG_2733.JPG

IMG_2734.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.