• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
Sign in to follow this  
Followers 0
Weriwulf

vând
Fender American Deluxe Ash Stratocaster

6 posts in this topic

Pret: 6400 RON
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vând un Fender American Deluxe Stratocaster modelul cu corpul din Ash (frasin, care este mai scump), cumpărat anul trecut. Este o chitara foarte bine îngrijită, fără lovituri la corp, fără zgârieturi sau alte minunății. Este în stare estetică 10/10. Vine cu doze Noiseless varianta N3 cu S1 switch, care oferă încă 5 tonuri față de cele deja existente, făcând astfel stratocasterul mai versatil decât este. Doza de bridge are un magnet Alnico 5, cea middle un Alnico 2, iar cea de neck un Alnico 3. Gâtul este modern C, subțire și foarte comod mulțumită acestor rolled edges. Eu prefer varianta cu palisandru datorită sunetului puțin mai întunecat față de arțar. A venit cu Fender Locking Tuners și Fender Strap Locks (stil Schaller), iar ca un upgrade am pus arcuri Raw Vintage, care imi plac foarte mult deoarece simt că îi îmbunătățesc rezonanța (care este oricum peste modelul Standard). Accesul la freturile superioare este și el îmbunătățit la modelul deluxe, după cum se poate observa și în poze. Vine cu hardcase original Fender. Modelul nou este Elite-ul, iar varianta cu Ash ca aceasta costă undeva la 8200 ron, eu o vând cu 6400 ron.

Arcuri.jpg

body_2.jpg

body 3.jpg

body.jpg

case.jpg

Fender.jpg

headstock.jpg

spate.jpg

tunere.jpg

6 people like this