www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schecter Omen 8 2011 + SD Blackouts


Stratfan
 Share

Recommended Posts

Pret: 1700 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0742408715
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand Schecter Omen 8 model 2011.

Spec-urile le puteti gasi pe urmatorul link: http://www.musiciansfriend.com/guitars/schecter-guitar-research-2011-omen-8-8-string-electric-guitar-old

Practic e la fel ca cel din 2017, dar fara binding, cu dot inlays si scara de 26.5".

Dozele originale au fost upgradate cu Seymour Duncan Blackouts, ultimele 6 saddle-uri au fost inlocuite cu unele stainless steel, iar capacul de la cavitatea de electronica a fost semnat de Tosin Abasi la un clinic in UK.

Starea de uzura este medie - doar swirl-uri de suprafata, cu exceptia unui colt pe spate unde are o lovitura. Desi am grija de chitarele mele, aceasta a fost singura mea chitara functionala timp de aprox. 4 ani si chitara pe care am folosit-o la primele concerte cu Forevermore si cu Asemic in Transition Path Tour.

Motivul vanzarii: Am cumparat recent un Ibanez RG2228 Prestige si prefer scara mai lunga si profilul mai subtire de griff. Cu toate acestea, Schecter-ul este o chitara foarte buna (una dintre putinele chitare de 400 - ish euro care vine cu fretwork si setup perfect din fabrica) pe care nu as vinde-o daca nu as avea deja 8 alte chitare. 

 

Accesez ff rar RGC, deci va rog sa ma contactati la 0742408715 pentru intrebari suplimentare.

 

Pret: La thomann un Omen 8 si o pereche de Blackouts costa 640 euro (2840 RON), motiv pentru care pretul de 1700 RON ONO mi se pare rezonabil.

Las mai jos un scurt demo: https://www.youtube.com/watch?v=UQ2YEgCn_qk

 

20170704_194548.jpg

20170704_194603.jpg

20170704_194618.jpg

20170704_194630.jpg

20170704_194651.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.