www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Keyboard + Volume Pedal


Recommended Posts

Hello,

Revin cu inca o intrebare de amator, daca e cineva cu bunavointa sa-mi dea un sfat cu privire la:
1. Care ar fi cea mai buna clapa de recomandat pentru un incepator... sau mai exact un chitarist care vrea sa complementeze cateva inregistrari cu o clapa? s-ar putea incadra undeva in 150 Euro? Daca nu, sunt deschis la orice recomandari si la sume mai mari si de asemenea chiar si pe partea de second hand. Am gasit pe net ca Yamaha PSR-E353 ar fi o buna recomandare, dar nu cunosc nimic despre clape. In principiu ma intereseaza la modul experimental acasa, pentru un pic de studiu si eventual cateva covere sau fill-ups in inregistrari.

2. Care ar fi printre cele mai bune pedale de volum care ati apucat sa le folositi? Aici ma intereseaza cel mai mult o pedala solida care sa faca fata la o uzura moderata, dar de durata; sa nu aibe (daca exista) tone-suck si de asemenea sa aibe un sweep uniform. Am intentia sa o folosesc in FX Loop pentru control general strict al volumului, dar si pentru ocazionale volume swells.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2017 at 23:06, vektor said:

Can also throw in a Behringer FCV volume pedal :)

 

 

Multumesc pentru oferta, am sa ma gandesc la ea!

Threadul e insa, mai mult informativ, sa imi fac o idee despre ce am nevoie. Urmaresc mai mult sa ma documentez si abia ulterior sa trag o decizie cu privire la ce voi cumpara. :)
iar cu privire la Behringer, am avut numai experiente proaste. (Cu extrem de mici exceptii si anume la alte sub-divizii de-ale lor care se numeau altfel)

Multumesc oricum, inca o data!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.