www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Placa Audio Zoom S2T


Recommended Posts

Pret: 220 RON
Localitate: Timisoara
Contact: 0773708398
Link producator: https://www.zoom.co.jp/products/production-recording/audio-interfaces/s2t-zfx-stack-package
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Vand aceasta placa audio care m-a servit ani la rand si inca isi face treaba.

Sunt primul proprietar, nu a fost in service, vine ca noua. Daca ma uit bine, poate ii gasesc si cutia.

Nu mai este in garantie, o detin de 4-5 ani de zile.

Fata de orice placa audio normala, pe intrarea de Hi-Z are o lampa 12AX7 in preamplificare  si un potentiometru special pentru a controla ammount-ul de lampa pe semnal. Daca il twick-ui la full, o da intr-un mic fuzz/ overdrive. Dar asta doar cand potentiometrul e dat la "maxim".

In rest, preia semnalul normal, curat. Insa tube-ul coloreaza semnalul foarte misto daca e folosit intr-un mod normal, cu potentiometrul dat pe la jumatate.

E proiectat special pentru a fi folosit cu chitara (tube preamp, aspec de head), insa are aceleasi facilitati a unei placa audio pt inregistrat voce/ alte instrumente.

Pe lang asta, are in spate 2 intrari XLR si 2 Line input-uri.

Aspect amplificator tip head.

Intrare auxiliara, phantom power, iesire de casti si in spate iesire pentru monitoare.

Are si Midi INPUT! Un Midi footswitch input si un Midi expression pedal. How cool is that? :)

Am cumparat-o noua de la mcmusic undeva la 500 de lei. Eu vreau pe a mea 220 de lei.

Nu platesc transport si prefer s-o dau in Timisoara, dar daca e cazul, facem cumva si trimit prin posta.

Singurul defect - n-am mai sters-o de praf in fotografii, dar o sa vina curata cand o va lua noul proprietar.

Pentru alte intrebari/ oferte nu ezitati sa ma contactati! :) 

 

19048638_1929221407295726_1928256079_o.jpg

18947239_1929221387295728_261266757_o.jpg

19105091_1929221380629062_2103038019_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.