www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine Virtuale De Instrumente Muzicale (ro)


Guest
 Share

Recommended Posts

Guest matthers

Stiti care e marea magarie la magazinele online de profil in romania?

se pun nspe mii de produse, din care maxim 30 sunt pe stoc. pe restu le livreaza la comanda, cu avans, etc.

E o magarie.

Multi lucreaza cu thomann, ba mai mult, unii se declara importatori EXCLUSIVI thomann. Alta magarie.

 

Singurul magazin online serios pe care l-am vazut s-a lansat de curand: www.soundstil.ro .

Din cate am vazut, tot ce au pe site le au si pe stoc, si mi-a povestit un prieten ca a comandat ceva ce nu era pe stoc, tocmai se terminase, dar i-a oferit un model asemanator. In ziua comenzii a fost sunat de cei de acolo, au discutat, a doua zi avea produsul la usa.

Mi se pare ceva nou, cel putin in domeniul asta magazinele de profil nu reactioneaza asa.

Doar la PCgarage, EMAG, pc-fun am mai vazut profesionalism asa.

Noh, eu va recomand asta.

Eventual daca doriti ceva la comanda, puteti suna la cei de la SOUNDSTIL si intreba daca se aduce la comanda. S-ar putea sa fie posibil.

Dar pe site au doar produsele de pe stoc.

 

Mult succes in continuare...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma vad nevoit sa pun aici o vorba buna despre www.muzikia.ro

Am comandat de la ei o muzicuta (Hohner marine band special 20), pentru ca se pare ca la momentul cand am luat-o (cam acum o luna) erau singurii care o aveau pe stoc. Sunt din Bucuresti, si inainte de asta am dat o raita pe la Muzica si imprejurimi, si nu am gasit ce vroiam.

 

Prima bila alba: AVEAU OBIECTUL.

A doua bila alba: am vb la telefon cu un domn care mi-a spus sa plasez comanda online si "maine" o sa am objectul. Ei bine, "maine" l-am avut. Singura problema e ca mi-a comunicat la telefon un pret ceva mai mic pentru taxele de curier decat a fost el in realitate, dar voi trai.

 

Scorul e de 2 bile albe la 0, ceea ce poate numai sa aduca respectul meu pentru acel magazin.

 

Peace

G.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RECOMAND deci, ca pe viitor, oricine s-ar GANID macar sa comande ceva de la magazinuldemuzica.ro .... sa il EVITE cu mult respect si bun simt.

 

Spre deosebire de tine, eu nu am avut nici cea mai mica problema cu ei si am comandat cate ceva de acolo. De fiecare data am solicitat sa fiu contactat telefonic , lucru care s-a si intamplat si am stabilit direct cu reprezentatntul firmei detaliile livrarii. Nu am nici cel mai mic amestec in firma repectiva, dar nu pot sa spun decat ca am fost tratat foarte corect de fiecare data. Cred ca se intampla si mici neplaceri, de genul descris de tine , dar asculta sfatul meu si da-le un telefon: 0742.136.366. Gandeste-te numai la faptul ca vei avea un certificat de garantie pentru acea doza si cred ca e un motiv suficient ca sa comanzi din tara.

Deci, recomand.

:)

 

L.E. Nu stiu cum se face, dar n-am avut nicio problema cu nicunul dintre magazinaele online din Romania ( ma rog, cu care am avut de-a faca pana acum, ca nu am comandat la toate ... :) ) . Poate sunt eu mai norocos, poate comunic mai bine si m-oi face mai bine inteles, nu stiu.

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ca urmare a faptului ca s-a inchis si ultimul magazin de muzica din metropola unde locuiesc, va trebui sa-mi cumpar corzile online.

De obicei folosesc D'addario de 0.011 pentru acustica, dar n-am prea gasit la magazinele online pe care le-am vazut. Daca stiti un magazin care vinde asa ceva si in plus sa nu coste foarte mult transportul, indrumati-ma va rog.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Ca urmare a faptului ca s-a inchis si ultimul magazin de muzica din metropola unde locuiesc, va trebui sa-mi cumpar corzile online.

De obicei folosesc D'addario de 0.011 pentru acustica, dar n-am prea gasit la magazinele online pe care le-am vazut. Daca stiti un magazin care vinde asa ceva si in plus sa nu coste foarte mult transportul, indrumati-ma va rog.

Mersi.

 

corzi.ro (ia legatura cu userul gyzmo)

Link to comment
Share on other sites

Guest georgescuflorin72

Nu stiu daca cei de la http://www...ro/ au doar magazin virtual sau nu,dar cel putin am vazut ca au si preturi bune si sunt si seriosi.

Pot sa zic ca am comandat de la ei un set de dr extra life red devils,care nu le-am gasit pe nicaieri pana acum :) si mi-au ajuns in 2 zile fara nicio problema.Nu as dori sa le fac publicitate dar din cate am inteles din postarile precedente ar trebuie sa stie si altii de la care magazine online se merita sa cumparam. :)

Edited by georgescuflorin72
Link to comment
Share on other sites

Guest georgescuflorin72

As vrea eu :)

In primul rand eu am cumparat de la ei si vazand ca sunt seriosi am vrut sa ii raspund lui slow migration.Nu ma intereseaza cine e patron la magazin,ce ar trebuie sa ne intereseze pe toti mai ales pe timpul asta de criza,sa putem sa gasim ce cautam la preturi mici si de calitate buna,corzile care le-am luat eu erau originale din SUA noi.E bine sa ne ajutam intre noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
As vrea eu :)

In primul rand eu am cumparat de la ei si vazand ca sunt seriosi am vrut sa ii raspund lui slow migration.Nu ma intereseaza cine e patron la magazin,ce ar trebuie sa ne intereseze pe toti mai ales pe timpul asta de criza,sa putem sa gasim ce cautam la preturi mici si de calitate buna,corzile care le-am luat eu erau originale din SUA noi.E bine sa ne ajutam intre noi :)

 

sa-mi trag palme..exista in focsani magazin de muzica..cu preturi asa bune..si eu nu aveam habar :-|...si mereu cand gaseam unu care se ducea in alt oras il puneam sa-mi ia si mie pene, cabluri :-|

Link to comment
Share on other sites

Guest catalin20

"nu cred ca poti sa mai faci nimic. site-ul e down. orienteaza-te spre alt magazin."

 

Eu am luat de la ei zilele astea un set de corzi Ghs,nu cred ca e down :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
promit ca voi afla si va voi anunta :)...stau la 5 minute departare de strada care este trecuta la contacte :)

 

da..e doar magazin virtual...:)...si..ce-i drept..cam saracut in produse...si la unele au preturi enorme(chitara, tobe(tobele acelea se gasesc pe internet cu maxim 300$ iar la ei sunt 3500 lei) ), dar la amplificatoare preturile sunt exceptionale...la jumatate fata de cei de la mcmusic(la amp-urile hartke)

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
Multumesc. Ar fi fost frumos sa ai un magazin la 5 minute distanta de tine. :)

 

eh..am reusit sa ma infiltrez la ei..:)..sunt niste tipi foarte de treaba si seriosi....incep sa aduca mai multe chestii..care inca nu le-au pus pe site..sper ca vor avea preturi bune la ele....am vorbit cu ei..si mai aduc si alte chestii la comanda :)....in sfarsit pot cumpara si eu accesorii de chitara/chitari din oras..si la un pret bun :D

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
nu cred ca poti sa mai faci nimic. site-ul e down. orienteaza-te spre alt magazin.

 

din fericire(pentru mine) nu e down...e doar la inceput..au o luna...asa ca inca nu au avut timp sa-si puna toate produsele pe site..si sa vorbeasca inca cu multi producatori

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si unul pe care doar ce l-am gasit. Desi e undeva in Debretin (probabil unguru bulan stie mai multe despre el) are si varianta in limba romana:

http://musicarsenal.ro/

 

Traducerea pentru instrumentele de per(se)cutie e bestiala. Abia acum am inteles de ce ma deranjeaza asa de mult tobosarii... :)

 

Lasand gluma la o parte...pare un magazin destul de dotat, dar din pacate nu am inteles conditiile de livrare in Romania.

 

P.S. Sper sa nu fiu considerat offtopic pentru ca magazinul nu este din Romania, insa aici am crezut cel mai de cuvinta sa postez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.