www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine Virtuale De Instrumente Muzicale (ro)


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
On 6/12/2017 at 16:22, ramurel said:

A mai cumpărat cineva de pe site-ul muziker.ro ? 

Doar ce-am cumpărat. Excepționali. 

Comanda ajunge cam cu o zi întârziere față de site-urile din România. 

 

PRO:
- Împachetare excepțională. Au băgat cutia de chitară într-o cutie mai mare, și au învelit cutia mai mică cu folie împachetat. Puteau să arunce curierii cu cutia aia pe unde vroiau, basul meu nu pățea nimic;
- Bonusuri pentru comenzi. Primești niște puncte pe care le poți folosi direct la cumpărături pe site-ul lor. La o comandă de vreo 800 de lei am primit vreo 40 de lei bonus, pe care le pot folosi în perioadă de un an de la primire;
- Poți negocia prețul. Dacă găsești același produs mai ieftin, pe stocul unui alt magazin, sunt dispuși să-ți facă o ofertă comparabilă cu prețul ăla;
- Poți afla când ajung produsele care apar "pe drum". Ei au vreo patru modaliți de prezentare a stocului, "în stoc", "în stoc magazin", "pe drum", "nu este în stoc". "Pe drum" ăla, din câte înțeleg nu înseamnă că produsele sunt efectiv pe drum. La o chitară mi s-a spus că va fi pe stoc la sfârșitul lunii septembrie, deci nu cred că erau în avion. Probabil sunt produse care vor fi comandate cu siguranță, însă se așteaptă terminarea altor stocuri din magazine de la același producător, ca să facă o comandă mai mare. Cel puțin așa văd eu. 
- Îți dau diferența dacă reduc prețul produselor la 30 de zile după ce ai cumpărat. Am făcut comanda săptămâna trecută, un bas de 720 de lei. Astăzi l-au redus, a ajuns la 580. Le-am cerut diferența și o să mi-o dea mâine. Nu știu sigur dacă îmi dau suma sub formă de puncte/bani de cheltuit la ei în magazin sau în cont, presupun că la ei în magazin. Ar fi prea de tot în cont. 
- Probabil cea mai tare treabă. Nu-ți place produsul, din orice motiv, vrei să-l trimiți înapoi și să-l schimbi cu altul de aceeași valoare sau mai scump? Îți plătesc ei transporturile. Iei o chitară roșie și te trezești că o vrei pe verde, nu te costă nimic;
- Garanția de bază este de 36 de luni pentru instrumente și echipamente de sunet, cu un an mai mult decât minimul legal;
- Produsele ajung prin curier (GLS);
- Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 250 lei;
- Suport în limba română, atât direct, pe site, cât și pe mail, telefon. 

CONTRA:
- Prețul de transport pentru comenzile sub 250 de lei este de vreo 45 de lei;
- Fiind în Slovenia, e posibil ca returul produselor să fie mai costisitor. Dacă ar fi în apropierea prețului lor standard de transport, ar fi ok;
- Produsele ajung mai târziu cu o zi sau două decât dacă ai comanda din România;
- Nu au descrieri amănunțite la fiecare produs, cum ai pe Thomann, de exemplu. 

 

Nu știu cum lucrează la garanții, dar sincer, nu cred să fie probleme. 

 

Eu sunt foarte mulțumit. Cu siguranță voi comanda de la ei în viitor. De fapt, cred că doar de pe la ei, nu prea văd să existe produse în magazinele din România pe care să nu le aibă și ei. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am văzut că unele produse sunt mai scumpe decât prin alte părți. Cred că în ideea asta au și treaba cu "cel mai mic preț garantat". Le arăți de unde cumperi mai ieftin și îți dau un preț mai bun. Doar că trebuie ca produsul să fie în stoc la celălalt magazin și să iei în calcul și transport. 

Depinde și de valoare. Adică la ce cumpăr eu, 30 de euro e mult, iar cu transportul gratuit, ies cam tot pe-acolo. 

Link to comment
Share on other sites

Între timp am primit și cuponul de reducere pentru modificarea prețului după ce am primit comanda. Cum am bănuit, este cupon valabil pe site și e valabil șase luni, începând cu data la care expiră cele 30 de zile de la comandă (dreptul de retragere). Foarte ok, având în vedere că am economisit 140 de lei, vreo 18% din valoarea comenzii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ntz, n-are cum. Argumentul cu falimentul Gibson e cit se poate de fals si se potriveste ca nuca-n perete, asta ca nu-i spun nada pentru naivi.

Mai apoi: oricit am cautat n-am dat peste niste date de identificare ale companiei, o adresa de business (fizica), numere de telefon etc. Conform legii sint obligatorii. 

Inca: limbajul folosit in prezentarea site-ului trebuie sa fie un semnal de alarma pentru oricine.

Mie imi lasa impresia unei tepe chinezesti. Nu contest ca un Les Paul la 220 de iepuroi e tentant, chiar de e un Chipson. Dar sa-mi las datele cartii de credit pe-acolo asta nu. Chiar nu.

Edited by Posho
Link to comment
Share on other sites

Experienta interesanta cu Muzoker...

 Printre altele am comandat un cablu (cam a cincea comanda la ei pe site). Am primit si cablul, dar... alta culoare. Iar lungimea (nespecificata pe site) era ca pentru un cablu de legatura intre pedal., cam 20 cm...

Le-am trimis mail ca nu e ok, cerusem alta culoare, cea de pe site, nu ce imi trimisesera ei. Si am facut si o recenzie trista pt ei. In cateva zile am primit alt cablu, culoarea dorita si un mail cu rugamintea de a retrage recenzia neplacuta. Ceea ce am si facut intrucat isi reprasera greseala fata de.mine. Un magazin care lupta pt imaginea lor si pt a fi bine reprezentati. Jos palaria... desi preturile... uneori mai tentante pe thomann...

 

Link to comment
Share on other sites

Din start cheia de securitate a site-ului nu e valida . Asta ridica toate semnele de intrebare cand vine vorba de tranzactii online . Cata vreme un website nu e secure , ori e phishing ori e facut sa-ti ia datele personale(card , baze de date , etc. )

No GO ! Again ... ce e prea frumos sa fie adevarat ... mai mult ca sigur ca nu e !

Link to comment
Share on other sites

On 24/08/2018 at 18:29, vaxe said:

http://www.geuwo.com/index.php?main_page=product_info&products_id=6553

Salutare! Treaba asta este adevarata? Are cine idee?  

Cred ca este tzeapa, ravnesc la o Minilogue Korg care pe ebay nu scade sub 600Eu, iar aici este 134.... le fabrica ei acasa sau le fura ??

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

experienta cu Muziker  :practic in doua zile a venit coletul(Slovacia-Ungaria-Romania)

 
 Urmarire colet
14.09.2018 12:59 Coletul i-a fost livrat destinatarului. Romania Prejmer, Brasov
12.09.2018 23:45 Coletul a ajuns la loca?ia GLS. Ungaria Alsónémedi
12.09.2018 17:42 Coletul a ajuns la loca?ia GLS. Slovacia Zvolen
12.09.2018 17:13 Datele despre colet au fost introduse în sistemul GLS. Slovacia
     
       
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Magazinplay-Cluj, nesimtire totala la adresa clientilor.

Desi le-am atras atentia ca nu este in regula sa lase pe site produse la care scrie ca sunt pe stoc, cu discount mare, dar nu le au in realitate, am ramas mirat vazand ca dupa cca.5 zile,  acel produs inca exista pe site, in stoc, cu pretul cel mai mic din Romania. Ii doare-n struna, are balta peste...

Magazinul Soundstudio, Sfantul Gheorghe.

 Profesionisti, au trimis produsul a doua zi, ambalat exemplar. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.