www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tiarra


ilun
 Share

Recommended Posts

multzamim frumos...cred ca vroiai sa zici Sins of thy beloved...ni s-a mai spus ca semanam cu trupa asta :) mai ales din cauza viorii...noua ne place sa credem ca aducem ceva nou acestui gen muzical :)

ps: video-urile vor deveni inaccesibile momentan din anumite motive obiective, ele vor putea fi vizionate in continuare dupa o anumita data :)

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Tare :) , dar nu inteleg cum poti sa canti/cantai cu old news. Sunt doua genuri total paralele. (Parerea mea)

Link to comment
Share on other sites

am sa bag aici 2 filmari nu foarte bine realizate ce-i drept cu Tiarra, a 2a trupa in care activez incepand cu luna august a anului trecut...componenta actuala este:

Anda-voce, John-clapa, Robert (Robass de pe forum d-aici canta si cu Oaia Neagra)-bass, Natas (canta si cu Blind Spirits)-tobe, Diana-vioara, Adriana-violoncel, Indianu-voce (in filmare el e la tobe) si Tudor (Ilun)-chitara...sper ca n-am uitat p nimeni...in prezent inregistram un demo pe care il voi posta de asemenea in acest topic in momentul in care o sa fie gata...enjoy

 

-Intro

-Ielele

 

 

Foarte fain !! bafta multa in continuare !

 

Ah si.. 5 stele !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
am sa bag aici 2 filmari nu foarte bine realizate ce-i drept cu Tiarra, a 2a trupa in care activez incepand cu luna august a anului trecut...componenta actuala este:

Anda-voce, John-clapa, Robert (Robass de pe forum d-aici canta si cu Oaia Neagra)-bass, Natas (canta si cu Blind Spirits)-tobe, Diana-vioara, Adriana-violoncel, Indianu-voce (in filmare el e la tobe) si Tudor (Ilun)-chitara...sper ca n-am uitat p nimeni...in prezent inregistram un demo pe care il voi posta de asemenea in acest topic in momentul in care o sa fie gata...enjoy

 

-Intro

-Ielele

De mare exceptie, bvo Tiarra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest WarSong
Primul album Tiarra este aproape gata!

Inregistrarile vor fi finalizate saptamana aceasta, dar ramane de vazut cine se va ocupa de masterizare si cine de distributie.

 

Albumul se va chema cel mai probabil Post Scriptum (Clair Obscur a fost o alta varianta discutata) si va contine atat piese noi cat si piese de pe demo-ul Drama Per Musica. Acestea din urma sunt evident reactualizate si refacute pentru noile instrumente ale trupei.

Acestea sunt piesele ce vor aparea pe noul material (ordinea exacta nu a fost inca stabilita):

 

1.Prologue - altul decat cel de pe materialul demo. Acesta, desi tot instrumental, este simfonic, vioara, violoncelul si clapele fiind principalele caracteristici.

 

2. Ielele - O piesa noua ce poate fi ascultata pe pagina de MySpace a trupei.

 

3. Requiem Pentru Un Erou - Piesa a fost modificata pentru actualele instrumente ale trupei. Este mult mai simfonica dar in acelasi timp si mult mai brutala datorita alternantelor black/death al growlului vocii masculine. Pe langa instrumentele clasice deja existente (vioara, violoncel, pian) apar pe aceasta piesa si cornul, trombonul, timpanele si altele specifice muzicii simfonice.

 

4.Post Scriptum - O alta piesa noua care da si titlul albumului. O piesa mai alerta, mai ritmata si cu riffuri mai grele decat de obicei.

 

5. Everything For Her - O piesa de pe materialul demo dar adusa la zi

 

6. Tiarra - Piesa de asemenea adusa la zi, la care inca se mai lucreaza. Partea recitata va fi de asemenea o surpriza.

 

7. Doors Of Innocence - O piesa surpriza despre care nu vom spune mare lucru, doar ca nu seamana cu nimic din ce am cantat pana acum.

 

8. Brocken Echoes - O piesa noua, complexa, alcatuita din mai multe pasaje ce aparent nu au mare legatura unele cu celelalta. Piesa depaseste 10 minute si lasa impresia unei imagini intr-o oglinda sfaramata. Si aceasta poate fi ascultata pe pagina de MySpace a trupei.

 

9. In The Arms Of An Angel - O piesa care alterneaza pasaje lente si simfonice cu pasaje dure, cu riffuri grele si growluri death.

 

10. Epilogue - Piesa ce va inchide albumul, bazata pe dezvoltarea vechiului Epilogue de pe materialul demo.

 

Ielele si Broken Echoes pot fi ascultate pe www.myspace.com/tiarraband

 

Enjoy!

 

Anda&Indianu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest WarSong
Tiarra semneaza cu Omvina Records

 

Albumul Post Scriptum al trupei Tiarra va fi produs sub egida casei de discuri Omvina (Solsitium Records, Alphawinter) din Germania!

 

Printre trupele care lucreaza sau au lucrat cu aceasta casa se numara Behemoth, Isvind, Helheim, Forbidden Site, Darkwoods My Betrothed, Trollfest, Evig Natt, etc.

 

Albumul va fi lansat cel mai probabil in Ianuarie 2008, si va ajunge si pe piata romaneasca tot atunci.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
multamim mult...albumul e gata, asteptam nemtii sa ne zica cand lanseaza :) oricum, io unu imi cam bag unghia-n gat, pt ca acu daca am trage din nou aceleasi piese ar suna de 10 ori mai smecher ...oricum pot zice ca am invatat (za hard uei)

 

dorele cateodata prima varianta e mai buna decat cele "imbunatatite" ulterior.lasa ca stiu eu ca sunt misto(sa zicem ca am avut un preview) :) ieleleeeeeee ieleleeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

dorele cateodata prima varianta e mai buna decat cele "imbunatatite" ulterior.lasa ca stiu eu ca sunt misto(sa zicem ca am avut un preview) :) ieleleeeeeee ieleleeeeeeeeeee

piesa ar fi avut fix aceeasi structura numai calitatea ar fi fost una mult mai buna...oricum vestea buna e ca am vb cu nemtii si dupa ce scoatem si urmatoru material ei sunt dispusi sa ne sponsorizeze sa refacem si albumul asta, sa-l imprimam in conditii calumea, ca pan la urma asta a fost buba si cu albumu care iese acu, imprimarea a fost proasta dar oamenii care s-au ocupat de mix si master au fost super talentati, ne-au salvat la propriu :)

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

piesa ar fi avut fix aceeasi structura numai calitatea ar fi fost una mult mai buna...oricum vestea buna e ca am vb cu nemtii si dupa ce scoatem si urmatoru material ei sunt dispusi sa ne sponsorizeze sa refacem si albumul asta, sa-l imprimam in conditii calumea, ca pan la urma asta a fost buba si cu albumu care iese acu, imprimarea a fost proasta dar oamenii care s-au ocupat de mix si master au fost super talentati, ne-au salvat la propriu :)

contacteaza-ma,iti fac o oferta de nerefuzat :)

 

in alta ordine de idei:la multi ani:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.