www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tiarra


ilun
 Share

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...

iti foarte multamesc in primul rand, second, ai si tu dreptate, e greu sa tii 2h pe cineva atent, dar nu prea avem alta varianta, am adunat atat de multe piese in anii astia de cand n-am mai lansat ceva baban incat o sa ajungem ca fiecare release sa contina piese compuse cu 2-3 ani inainte de lansarea lui...practic lansam materiale noi cu piese vechi...acum vrem sa scoatem chestia asta masiva ca sa putem pe viitor sa scoatem materiale noi care chiar sa aiba piese noi :)

Link to comment
Share on other sites

servus, niciun secret, e facut totul de mine in mini home studio-ul pe care mi l-am aranjat, vocile si lemnele sunt trase cu un Rode NT1A , chitara si basul DI track cu ampsimuri free de pe net gen Poulin LeGion , LeCab etc combinate niste impulsuri acolo sa sune decent, clapele un Korg TR61 si ceva vst-uri dar la minima rezistenta pt piesa asta, iar tobele au fost ulterior sample-uite cu SD 2.0 si Addictive Drums, am mers pe varianta asta foarte 'digitalizata' ca sa ne scutim de efort financiar in primul rand si ca sa salvam timp si neuroni in al doilea rand ( asta nu inseamna ca nu mi-ar fi placut sa fiu intr-un studio bengos prin Suedia cu un inginer beton care se se ocupe de tot )

mersi mult pt aprecieri si sustinere :) materialul urmator vine pana in vara asa ca stay tooned / tuned :P

Edited by ilun
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

servus, niciun secret, e facut totul de mine in mini home studio-ul pe care mi l-am aranjat, vocile si lemnele sunt trase cu un Rode NT1A , chitara si basul DI track cu ampsimuri free de pe net gen Poulin LeGion , LeCab etc combinate niste impulsuri acolo sa sune decent, clapele un Korg TR61 si ceva vst-uri dar la minima rezistenta pt piesa asta, iar tobele au fost ulterior sample-uite cu SD 2.0 si Addictive Drums, am mers pe varianta asta foarte 'digitalizata' ca sa ne scutim de efort financiar in primul rand si ca sa salvam timp si neuroni in al doilea rand ( asta nu inseamna ca nu mi-ar fi placut sa fiu intr-un studio bengos prin Suedia cu un inginer beton care se se ocupe de tot )

mersi mult pt aprecieri si sustinere :) materialul urmator vine pana in vara asa ca stay tooned / tuned :P

 

pai pentru mine suna mai mult decat decent si sincer ma asteptam sa fi tras intr'un studio bengos :)

multam de informatii :respect:

Link to comment
Share on other sites

Bravo man :D imi place tot ce faci de la Tiarra pana la Defunct mai ales M-51 :D

 

 

si 2 h e wow sper sa fie ok :)

iti foarte multamesc, din pacate nu prea am mai avut timp de M-51 dar sper ca in viitor sa resuscitam proiectul, logistica ne-a cam omorat din pacate, long story :P

 

pai pentru mine suna mai mult decat decent si sincer ma asteptam sa fi tras intr'un studio bengos :)

multam de informatii :respect:

ma bucura sa aud, sincer sa fiu imediat dupa ce am lansat clip-ul am mai butonat piesa si acum suna mult mai bine :P

poti face share la impulsurile folosite si la setarile pentru chitara?\

sigur, maine imi fac timp si o sa scriu aici setarile, asa ca idee sunt Poulin LeGion cu LeCab in care am bagat impulsuri de la guitarhack impulses combinate cu niste impulsuri de room mic de la Signal Gods ca sa nu sune chior chitara, eu unul sunt mare fan al inregistratului cu mai multe microfoane, desi stiu ca se obtin rezultate ff bune si cu un SM57 indesat in dif sau cu alte modele echivalente :) anyway, momentan folosesc ca simulatoare NickCrow 8505 si impulsuri de le Catharsis , mi se par ff reusite

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.