www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vind Boxe Electrovoice T52/2 Cai 15"+1.75", Lemn (Wooferele Rcf Mb15N401 + Driverele Jbl Selenium D2500Ti)


Recommended Posts

Vind boxele mele Electrovoice T52, MADE IN USA, woofer 15" driver 1,75".

Wooferele au fost inlocuite cu celebrele RCF MB15N401 iar driverele cu JBL Selenium D2500Ti.

Wooferele au costat 2900 lei la http://www.Poweraudio.ro, driverele 900 lei la aceeasi firma, totul nou nout.

Puterea incintei este de 850W Rms cu 1700W program, ofera un SPL masurat de 101,5db/1W/1m in pink noise, se aud exceptional (incintele mele de evenimente).

Banda de frecvente reprodusa 45Hz-22000Hz (-6db).

Totul original pe ele mai putin difuzoarele care sint net superioare, iar pe spate, mufele Jack de 6,3mm le-am inlocuit cu Neutrik Speakon, la care am legat toti cei 4 pini comuni pe numerotare (pentru a pleca cu semnal si in alta boxa eventual), boxa fiind clasic pe 1+ si 1-.

Boxele arata mult mai bine in realitate decit in poze.

Mocheta este IMPECABILA, neatinsa, nemurdarita/nepatata, nescamosata.

Niciun difuzor nu a fost umblat, desfacut, rebobinat, etc; au fost folosite in sub puterea lor (numai de mine), atacate de un amplificator cu anticlipping limiter bazat pe IOC, Crown CTS1200, MADE IN USA, 2x600W/8 ohm.

Driverele au protectie cu poliswitch, niciodata nu am intimpinat niciun  fel de probleme de niciun fel.

Se pot asculta/desface (la cerere), NUMAI daca persoana este ferm hotarita si cu banii in mina, nu stau sa pierd timpul aiurea.

Pretul NU este negociabil sub nicio forma, FARA SCHIMBURI (de niciun fel).

4500 Lei

0722 644 663 Claudiu.

Ev_fata.jpg

Ev_fata_desfacut.jpg

Ev_Desfacut.jpg

Ev_Suspensie.jpg

Ev_dif_detalii.jpg

Ev_Driver.jpg

Ev_miner.jpg

Ev_Serial.jpg

Ev_spate.jpg

 

Cam ce fac cu circa 600W la borne:

 

 

 

Si pe muzica, chiar live

 

 

 

 

 

Edited by Claudiu Leco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Wooferele au fost inlocuite cu celebrele RCF MB15N401 iar driverele cu JBL Selenium D2500Ti.

Wooferele au costat 2900 lei la http://www.Poweraudio.ro, driverele 900 lei la aceeasi firma, totul nou nout."

 

 

Cool ! Daca le-ai schimbat difuzoarele , ce mai au din modelul T52 ? Cabinetele ,probabil filtrele ( daca nu le-ai modificat )

 

Anuntul ar trebui refolmulat cam asa :

Vind cabinetele de la incintele Electrovoice T52 , echipate cu difuzoarele ...bla, bla,bla,bla,.......

post-7787-0-68294200-1491200893_thumb.jpg

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Evident ca si filtrele au fost modificate pentru a taia mai jos driverele.

 

Pentru a va face o idee cum suna, boxele trebuiesc ascultate.

 

Sint boxele pe care le-am adus la tine la atelier cind am facut intilnirile cu elctronistii constructori de amplificatoare, etc.

 

Le-ai ascultat, da-ti o parare!

 

Multumesc.

Edited by Claudiu Leco
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.