www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clona Marshall Bluesbreaker (Variant)


Recommended Posts

Nu trebuie sa fii geniu nici ca sa realizezi diferentele evidente intre ceea ce vrei tu sa vinzi, chiar daca e facuta la comanda de catre Variant, si reglajele existente pe un Bluesbreaker original.

Nu de alta, dar stiu precis ca Marshall-ul Bluesbreaker, despre care vorbim, n-a fost construit nici in serie, nici la comanda de catre Variant. Si-atunci, care-i asemanarea, efectul de vibrato, cumva?

Ia priveste:

 

marshall-1962-bluesbreaker-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca este asa, trebuia sa precizezi denumirea corecta de Marshall Bluesbreaker 18w, care mai poarta denumirea si de "mini Bluesbreaker". Si nu mai fi asa de sigur pe tine, pt. ca anul de fabricatie este undeva prin '66-'67 iar schema nu ma intereseaza catusi de putin, pt. ca eu nu sunt fabricant de amplificatoare.

Ca idee, in general, toti chitaristii care aud denumirea de Marshall Bluesbreaker amp., se gandesc automat la celebrul combo Marshall Bluesbreaker de 30w, 2x12".

Oricum, inclusiv titlul este eronat, tu vanzand o CLONA dupa acest amp. Daca as fi vazut, de la inceput, in titlu, scris CLONA, nici n-as mai fi intrat sa citesc si scapai de carcotelile mele.

Si nu in ultimul rand, ar trebui sa-ti ramana in minte ca eu n-am de ce s-o fac pe desteptul.

In final, printre altele, vezi ca se scrie corect: NU STII, nu NU STI si UITA-TE, cu cratima, nu UITATE, cum ai scris tu, ca un ilustru agramat.

 

Lasand, pana la urma, toate astea, la o parte, amplificatorul pare ca este lucrat foarte ingrijit, dupa cum arata la exterior iar pretul nu este exagerat.

Spor la vanzare!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.