www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Husa Pt Chitara


Rares 565656
 Share

Recommended Posts

Husele Thomann sunt de calitate destul de buna, am si eu una, chiar daca nu este pe cat de groasa mi-as dori, nu se rupe nici taiata cu bomfaierul.

La cap nu pare a fi o problema, dar probabil ar trebui, totusi, sa te orientezi spre alternative locale(mcmusic, esound), transportul de pe Thomann costa vreo 90 de lei la comenzi mici. Mai exista si alternativa unei comenzi colective, exista cativa amatori pe forum. Spor la alegere!

Link to comment
Share on other sites

Informaţiile de pe Thomann sunt, de obicei, exhaustive, adică şi eu căutam o chitară acustică la un moment dat şi aproape la toate modele de chitare găseşti la specificaţii şi case-ul sau husa potrivită.

Şi la huse, de obicei scrie pentru ce modele de chitare sunt potrivite.

 

Încearcă să cauţi chitara pe Thomann şi, dacă nu e specificat husa potrivită la descriere, poţi intreba acolo asta şi in max 24 de ore o să primeşti răspunsul corect !


La husa ta, de ex, scrie : "Suitable for Kelly, ESP EX, warrior and Randy Rhoads models"

Link to comment
Share on other sites

http://www.guitarshop.ro/husa-chitara-electrica-jackson-std-multi-fit-king-v-rhoads-kelly-warrior_p4000.html

Ia in considerare si husa asta, eu mi-am luat-o pentru un jackson kelly si incape foarte lejer cam orice forma, o folosesc chiar si pentru o chitara bass.

Ce e drept, se plimba umpic chitara prin ea.

Edited by andrușcaiepuraș
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.