www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa De Rock, Punk, Alternative Pentru Coveruri


morPhineSKD
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Caut tobosar, basist, voce, eventual si chitarist pentru o trupa de coveruri rock, punk, alternative( in principiu un spectru destul de larg:  Green Day, Nirvana, RHCP, AC/DC sau Guns'n'Roses - deschis si la alte sugestii), in mare parte pentru a imi dezvolta skillurile de chitara impreuna cu alti imaptimiti ai acestor genuri muzicale, intr-o atmosfera relaxata (probabil 1-2 repetitii pe saptamana - mai multe nu pot, intrucat nu imi permite jobul) in Bucuresti.

 

Ca si scule am Epiphone Les Paul Studio cu Amp Fender Mustang 2 (30W) si intentionez sa cumpar si o chitara acustica in viitorul apropiat. Nivel mediu( Am 25 de ani, cant de la 15 ani dar nu in mod constant, lectii de chitara cand eram in liceu, am avut trupa de cu care faceam coveruri in liceu - ne gaseam si faceam repetitii in apartament sau la studio). 

 

Keep on Rockin si va astept cu mesajele sau cu sugestii.  :rock:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salut, noi suntem un grup de punkisti de 40 ani, odata pe saptamana (sambata sau duminica) ne strangem la Pyramid si cantam punk covers clasice, Pistols, Ramones, The Clash, etc. Mai incolo planuim si niste cantari. Fara figuri in cap si fara presiune, just passion. Daca doriti sa va alaturati, dati un semn 0735018330.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.