www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Plată Ramburs Thomann


zoltan119
 Share

Recommended Posts

Plănuiesc să comand mai multe produse de pe thomann și am văzut că există posibilitatea plății ramburs, a comandat cineva prin această modalitate de plată sau știe dacă se aplică vreo taxă suplimentară? Scrie și că pentru comenzile de peste €400 livrarea este gratuită. Este valabilă livrarea gratuită și în cazul comenzii cu plată ramburs având în vedere că comanda mea depășește €400?

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am comandat chitara de pe Thoman si am platit 20 de euro transportul. Ar fi fost gratuit daca aveam comanda peste 400 cum zici si tu. Si da, am platit ramburs. Nu am avut alte costuri peste, decat o mica atentie la curier.

mulțumesc pentru răspuns. Ți-a fost trimis direct prin UPS, sau a mai fost predată unei firme de curierat din țară și apoi transportată prin ei mai departe?
Link to comment
Share on other sites

Am cautat in mail sa vad, "Metoda de livrare:          UPS Plata la Livrare". Nu-mi mai aduc aminte exact daca erau de la UPS sau nu, stiu ca am avut codul de urmarire al comenzii UPS si vedeam exact pana si la fiecare trecere de vama unde se afla. Si e posibil sa fi fost transportul complet efectuat de ei. Dar nu am avut niciun fel de problema.

Link to comment
Share on other sites

Am cautat in mail sa vad, "Metoda de livrare: UPS Plata la Livrare". Nu-mi mai aduc aminte exact daca erau de la UPS sau nu, stiu ca am avut codul de urmarire al comenzii UPS si vedeam exact pana si la fiecare trecere de vama unde se afla. Si e posibil sa fi fost transportul complet efectuat de ei. Dar nu am avut niciun fel de problema.

Ai fost mulțumit de livrare? Cât de bine a fost ambalată chitara? Prezenta vreo urmă de lovitură în urma livrării? Scuze că pun atâtea întrebări dar și eu plănuiesc să comand o chitară și am auzit de cazuri în care produsul nu a fost bine ambalat sau avea ambalajul desfăcut Edited by zoltan119
Link to comment
Share on other sites

Eu chiar am fost multumit de livrare. A fost cam asa, a venit curierul, mi-a predat produsul, am platit si dupa am facut verificarea. In caz ca era ceva in neregula, completam formular de returnare, tipul lua chitara inapoi si primeam banii inapoi prin virament bancar in contul meu. Cam asa cred ca functioneaza peste tot.

Chitara a venit bine ambalata, in interiorul cutiei era scartaietoare puse la capete, eu am luat un flying V si eram putin ingrijorat de capete, avand o forma mai ciudata. Headstock-ul era invelit in folie cu bule si acoperit cu inca o cutie micuta. Grifful era sprijinit pe o scartaietoare pe la mijlocul cutiei. Si totul era invelit in folie cu bule.

Apoi...cutia chitarii era invelita in cred ca cel putin 5-6 metri de folie cu bule mari, care mai departe era pusa in alta cutie mare unde statea fixa.

In mare era acoperit cam din toate punctele de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar am fost multumit de livrare. A fost cam asa, a venit curierul, mi-a predat produsul, am platit si dupa am facut verificarea. In caz ca era ceva in neregula, completam formular de returnare, tipul lua chitara inapoi si primeam banii inapoi prin virament bancar in contul meu. Cam asa cred ca functioneaza peste tot.

Chitara a venit bine ambalata, in interiorul cutiei era scartaietoare puse la capete, eu am luat un flying V si eram putin ingrijorat de capete, avand o forma mai ciudata. Headstock-ul era invelit in folie cu bule si acoperit cu inca o cutie micuta. Grifful era sprijinit pe o scartaietoare pe la mijlocul cutiei. Si totul era invelit in folie cu bule.

Apoi...cutia chitarii era invelita in cred ca cel putin 5-6 metri de folie cu bule mari, care mai departe era pusa in alta cutie mare unde statea fixa.

In mare era acoperit cam din toate punctele de vedere.

Mulțumesc mult pentru informații! :)
Link to comment
Share on other sites

Eu personal n-am comandat vreo chitara de pe thomann pana acum, ci doar un procesor si un stativ. Ce vreau sa spun e insa ca in ambele cazuri, ambalarea mi s-a parut foarte fain facuta, cutia in care se afla produsul efectiv mai era bagata intr-o alta cutie in care pusesera pungi din alea mari, umflate, pe margini, ca sa amortizeze eventualele socuri. Ma gandesc ca daca pana si la un amarat de stativ de chitara au bibilit atata cu ambalarea, la o chitara ar trebui sa fie si mai si... my 2 cents.

 

Si da, am platit ramburs, fara nicio problema sau vreun cost suplimentar.

 

L.E.: vizavi de ce zice @leopold, am observat si eu ca raspund cam in punga la mailuri, i-am intrebat anul trecut despre disponibilitatea unui produs si mi-au raspuns abia la al doilea mail. S@#$ happens.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Edited by mike_KidLazy
Link to comment
Share on other sites

 

L.E.: vizavi de ce zice @leopold, am observat si eu ca raspund cam in punga la mailuri, i-am intrebat anul trecut despre disponibilitatea unui produs si mi-au raspuns abia la al doilea mail. S@#$ happens.

 

Mno, ce sa-i faci. N-au raspuns, n-am comandat chitara. Buba e ca s-a golit stocul si trebuie sa mai astept un an or so :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.