www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall Mg30Cfx Sau Fender Champion 40?


zoltan119
 Share

Recommended Posts

Probabil esti incepator dat fiind un buget mai scazut, eu personal iti recomand ceva digital (daca nu ai pedale, sau suficienti bani pentru a cumpara cateva), pentru ca nu ai nevoie de pedale, doar de un footswich... Eu ti-as recomanda la pretul acesta un Fender Mustang 1 v2... eu cu acel amp cant si se descurca bine. Daca ai pedale, sincer dintre acele ampuri as prefera Marshall-ul avand un prieten acel model si sunand demential. Ti-as da inca un sfat: daca vrei sa cumper un model, eu ti-as sugera sa mergi intr-un magazin unde au aceste produse (parca pe mcmusic aveau marshalul) si sa le testezi, vazand ce iti place mai mult, mai ales ca nu ne-ai spus si ce stil vrei sa abordezi. Numai bine!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, daca esti incepator, mergi pe digital.

Cuvinte foarte bune si despre BOSS KATANA 50, ca amp digital.

Si mustangurile sunt super okay, mai uita-te dupa G-DEC-uri SH.

Daca vrei sa mergi ceva mai sus cu bugetul, vazusem pe aici un Yamaha THR10 la 1000 de ron, nu o sa regreti, e, dupa parerea mea, cel mai bun amp de modelling(nu bagam in categoria asta KEMPER-uri sau alte nebunii)

Daca canti deja de ceva timp si vrei pur si simplu un amp cu care sa iti materializezi spontan idelile, Blackstar FLY 3. E mic, dar duce, iar la portabilitate le ia pe toate de mai sus cu un ton care nu compromite.

Edited by Bossulet
Link to comment
Share on other sites

"sau aveți alte sugestii?"
 
Salut,

Pentru silent practice, eu am cumparat saptamina trecuta un vox amplug 2 ac30. Am fost foarte placut suprins de sunetul lui. Daca iti trebuie cu mai mult distors, exista variantele Classic Rock si Metal.
 
Uite demo-uri:

 

 

 

 

 

Succes!

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Dupa lungi incercari cu diverse amplificatoare, eu personal am ramas pe varianta de procesor + niste boxe mai "zdravene"(monitoare wannabee) - poate iti surade varianta asta. Te ajuta mult la invatat - pui piesa pe youtube, conectezi procesorul la PC, auzi chitara si piesa prin boxe deodata. Ca bonus, nici nu imi bat vecinii in teava - cu amp sim-ul de pe procesor suna boxele decent la orice volum. Oricum, flexibilitatea unui procesor o intrece cu mult pe cea a unui amplificator cu procesor integrat(daca nu cumva au aparut ceva modele dubioase de care nu stiu eu), deci si daca vrei varianta cu amplificator, ti-as sugera sa-ti iei separat un procesor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.