www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Caut Membrii Trupa Metal.


Bogdan2m
 Share

Recommended Posts

Salut.

Bogdan aici, 29 de ani, cant la chitara, nivel mediu de peste 10 ani si vreau sa pun fundatia unei trupe de metal.

In principiu ma intereseaza sa gasesc o persoana pasionata de muzica la fel ca mine, indiferent de instrumentul cantat, cu care sa pun bazele unei trupe. In alte cuvinte, sa lucram impreuna la creatul pieselor, riffuri etc si in cazul in care se gasesc oameni pe parcurs cu care sa completam formula, punem pe tava si modificam/invatam/cream impreuna pe baza a ceva. Cred ca avand o baza de minim 2 persoane stabila se poate puna baza la ceva.

Eu tot compun riffuri/parti dar cred ca o persoana talentata/inspirata poate sa vina cu completari si putem sa facem ceva.

Ma intereseaza:

- oameni pasionati de muzica.

- oameni apropiati de varsta mea.

- oameni cu capul pe umeri, seriosi. Si eu lucrez programul sclavului modern 9-18.

 

Nu ma intereseaza:

- drogati (am fost la repetitii unde prima problema era aprinderea unui joint si dupa 3 riffuri cantate in delay-ul fiecaruia, discutii despre cum o sa cheltuie bani cand devin faimosi). Poti sa bei/fumezi tigari cat vrei (asa fac si eu) dar nu-mi spune ca iti da inspiratie sau mai stiu eu ce...bla bla bla, nu ma intereseaza.

- care-si aduc femeile/barbatii la repetitii (e un loc de creat/perfectionat, nu regulat/impresionat)

-  sculele pe care le ai, nu ai nevoie de scule de mii de $$$ sa compui ( eu unul 70% din timp tot pe chitara clasica cant)

Sigur am omis destule dar asta e, nu fac compunere.

 

Nu ma pricep la inregistrat asa ca o sa pun variante in format MIDI din Guitar Pro unde scriu piesele. Asa vedeti daca e pentru voi.

Toate cele bune.

Bogdan.

 

12.mid

5.mid

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am tot incercat sa inregistrez dar tot nu reusesc sa scap de delayul intre cantat si playback care ma incurca grav. Asa ca pentru moment, pana imi facu un pc cu windows xp cu care nu am avut problema asta, am dat export .wav din GP (sa ii dea un mic coi fata de un midi mai saracacios). Nu aruncati cu pietre pentru calitate sau artificiul facut cu export.

Basist am gasit, dar mai caut pe cineva care si vrea sa compuna. Cum am spus si mai sus, indiferent de instrument/voce daca crezi ca e pentru tine asa ceva...up!

https://www.youtube.com/watch?v=RA-O6tURHAo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Acum astora care nu aveti ceva mai bun de facut decat sa dati copy/paste la mesaje pt "n" topicuri, indiferent de stil sau cerinte, pt mine e clar ca nivelul de interes tinde spre 0, cel putin pt ce incerc eu sa fac. Sper sa fie ultimele mesaje de genul asta.

Succes cu...orice credeti voi.

 

Cu ocazia asta si UP.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.