www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Gungnir

Fender Mustang I+Footswitch

Recommended Posts

Vand un combo Fender Mustang I de 20 W cumparat in 2012 de la esound.

Software-ul de pe el este V2, actualizat la zi prin Fender Fuse.

Impreuna cu amplificatorul mai ofer CD-ul care a venit cu ampul(cu o versiune de Ableton, Fender Fuse care practic porteaza capacitatea de modelare a tonurilor pana la pragul unui Mustang IV, oferind efecte si simulatoare de amplificatore celebre nenumarate), cablul de alimentare, cablul USB cu care se conecteaza la calculator(un cablu destul de solid, USB Male-USB mini Male) si un footswitch care nu este inclus in mod normal in pachet pe care l-am achizitionat de aici, de pe forum.

Este un amplificator foarte versatil, ce are 24 de preseturi simuland 8 dintre cele mai reusite amplificatoare Fender. Avand un tanc de efecte incorporat si footswitch pentru schimbarea presetului, se poate canta absolut orice pe el, deci e un "all in one" perfect pentru cei ce cauta sa isi defineasca stilul muzical fara sa sacrifice mult din buget sau mult din calitatea sunetului.

Functional este perfect, singurul motiv pentru care am selectat "Uzura normala" fiind indoitura placajului din spate(se vede o dunga in ultima poza, dreapta sus), cu care a venit de nou.

Nou, in Romania se gaseste la pretul asta:

http://esound.ro/fender-mustang-i-v-2-amp-ch.html

Iar la thomann, cel mai mare dealer european, la acesta:

https://www.thomann.de/ro/fender_mustang_i_v_2.htm?ref=search_prv_5

Footswitchul merge impecabil, latenta la schimbarea presetului fiind practic 0. Nu are nimic stantat pe el, dar arata exact ca cel original:

https://www.thomann.de/ro/fender_1button_footswitch.htm

Asadar, amp+footswitch ar fi 770 cu tot cu transport. Eu vreau 450 usor negociabil.

La schimb nu ma tenteaza nimic in mod special, dar puteti incerca.

Predare personala cu test in Calarasi/Constanta sau prin curier in tara, ambalat corespunzator, cu transportul platit de cumparator.

Motivul pentru care il vand este upgrade la lampi. Acesta va sta la vanzare atata timp cat nu se vinde ce vreau sa cumpar de pe forum.

As ruga ca toate intrebarile sa fie adresate prin PM, ca sa nu poluam topicul. Daca vrea cineva amplificatorul impreuna cu cabinetul, headul de bass sau boxele pe care le am la vanzare, discutam la pret.

Si, cu ocazia asta, SARBATORI FERICITE TUTUROR FORUMISTILOR! :D

post-18797-0-24137300-1482606061_thumb.jpgpost-18797-0-15480000-1482606068_thumb.jpgpost-18797-0-25299900-1482606075_thumb.jpgpost-18797-0-49129000-1482606084_thumb.jpgpost-18797-0-52883200-1482606092_thumb.jpgpost-18797-0-93970500-1482606100_thumb.jpg

Edited by Bossulet

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.