www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cat Se Plateste Pentru Un Backing Track ?


Borsec
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

 

Vreau, si cred ca pot, sa castig ceva banuti facand negative.

 

Cand spun negative ma refer la instrumentatul complet, dar livrat eventual si ca MIDI, sau trackuri separate, sau sistem -1 (fara unul din trackuri)

 

Voi ce spuneti ? cam cat s-ar castiga din asa ceva ?

 

Care site-uri sunt serioase, si care nu ?

 

Multumesc pt orice raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Sal. Uite eu de pe sitreul asta am mai cumparat. Is foarte seriosi si au cam tot ce-ti trebuie. Il poti downloada cum vrei tu, fiecare instrument in parte cu sau fara metronom. 3 dolari/ melodie insa dupa ce am cumparat cateva am primit cupon cu discount de 30%

 

http://www.karaoke-version.com/custombackingtrack/paramore/crushcrushcrush.html

Link to comment
Share on other sites

Pe site-uri se plateste in functie de cate download-uri ai. Poti sa incerci Audiojungle. Daca ajungi sa vinzi la artisti mari, poti ajunge la sute de mii de $, depinde cui il vinzi. Insa la artisti trebuie sa vii si cu linia melodica pentru voce si, de ce nu, chiar versuri. Hint: la noi in tara se cauta negative de rap ;)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri, dar cred ca nu am fost suficient de clar.

 

Eu vreau sa fac negative ale unor piese existente, de la alti artisti, cu sunt cele de pe karaoke-version.com.

 

De exemplu, cat mi-ar reveni daca as face un negativ multi track pentru Bon Jovi - Blaze of Glory  ?

 

As putea livra ceva similar cu aici : http://www.karaoke-version.com/custombackingtrack/bon-jovi/blaze-of-glory.html

 

Vreau sa imi fac un calcul sa vad ce investitii ar fi necesare si daca ar merita efortul.

Edited by Borsec
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca te poti pune cu pretul de la karaoke version, la piesele in limba engleza. Ce mai cauta lumea at fi negativele pieselor romanesti cea ce nu este pe karaoke version. Eu le-am cumparat sa fac sample uri din ele, si n-am gasit piese unguresti sau romanesti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.