www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Gfs Mean 90 Nickel Covers Set - P90 Sound In Humbucker Size

Recommended Posts

Pret: 280 RON

Link producator: http://www.guitarfetish.com/Mean-90-True-Alnico-P90-Pickup-in-Humbucker-Case-Our-FATTEST-_c_131.html

Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un set de GFS Mean 90. Sunt doze de calitate foarte buna cu coveruri nickel pe reteta clasica de P90, dar in format standard de humbucker. Asta inseamna ca se pot monta in orice chitara care accepta humbuckere. Sunt magneti alnico 5 si suna exact cum trebuie sa sune un P90 bune, ca un single coil mai gras si mai hot. Mie mi-au placut mai mult decat alte P90 in format humbucker, in mod clar peste modelul Gibson P94 care sunt cam aceeasi treaba dar parca suna mai sarac. Acestea parca suna ceva mai rotund, mai muzical (in sensul bun) fata de P94, dar cu aceleasi detalii in topend.

Noi costa 70$ setul fara transport. Ale mele au stat o perioada intr-o chitara, fara a fi cantate decat ocazional. Desi recunosc ca sunt interesante, se pare ca eu nu sunt impacat in general cu tonul de P90, din tot ce am probat pana acum doar un Gibson R6 mi-a placut ca si ton de P90. Cred ca nu imi convine dinamica foarte buna pe care aceste doze o au, nu se potrivesc cu stilul meu de cantat.

http://www.guitarfetish.com/Mean-90-True-Alnico-P90-Pickup-in-Humbucker-Case-Our-FATTEST-_c_131.html

Cu tot cu transport si vama + TVA ajung la o suma destul de frumusica, eu vreau pe ale mele 280 lei pret fix. Le vand pentru ca intre timp a plecat chitara in care erau montate. Cumparatorul a vrut EMG-uri ...

Contact 0731 444 646

post-4799-0-11944800-1477595018_thumb.jpg

post-4799-0-53928900-1477595018_thumb.jpg

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.