www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Stratocaster - Japan


marduk
 Share

Recommended Posts

Bogdane, nu ne mai lua de sus ca nu e nimeni in dilema. Pe aici sint foarte multi oameni care se pricep, unii mai bine chiar decit cei de la fabrica Fender si care n-au vrut nici sa te jigneasca si nici sa-ti strice vinzarea. Dar daca tot o tii asa - in limba româna se spune a face pe prostul - le spun eu direct celor mai tineri si care inca n-au experienta ca tasta 22 e pusa total gresit, defectuos si ca pe ea orice coarda suna fals.

 

Acum, ca sa vedem ceea ce conteaza: Un Fender Strat japonez e o chitara foarte buna. Cine vrea s-o foloseasca trebuie sa nu se atinga niciodata de acea tasta 22 sau, si mai bine, s-o dea jos. Ca sa acceptam premiza ca nu vrei sa pacalesti pe nimeni, va trebui sa renunti la atitudinea asta fata de noi. Nu te supara, ca n-ai de ce si nu mai inventa argumente de prisos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am asteptat sa treaca 24 de ore ca sa nu mai iau bump warning :)

 

Cer scuze daca am enervat lumea pe aici, nu asta era scopul dar de la reply-ul initial mi-a sarit mustarul.

 

Revenind.  Intr-adevar aceasta tasta 22 arata mai scurta  decat celelalte si e foarte posibil sa fie adaugata "fraudulos" cum a spus cineva mai sus. Nu am cunostinta de asta pentru ca am luat chitara la schimb pe incredere si aparent trebuia sa fiu mai putin increzator.

 

Daca considerati ca acest detaliu ii scade din valoare puteti sa mentionati si cat ..din nou, nu ma pricep.

 

In alta ordine de idei, ca sa ajutam la rapiditatea vanzarii :

 

Adaug Soft Case Fender la oferta fara modificare de pret.

 

O seara buna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce ne spune Fender:

 

Hello,

 

That one is going to be hard to ID. The serial is before our 1993 serial database so that number doesn't help us. The neck appears to be legit except the weird very short 22nd fret. The pickups appear to be aftermarket but other than that the rest of the parts are kind of a mystery.

 

Regards-

 

Chase Miller

 

Representative, Consumer Relations /U.S. Direct

Sales

 

Fender Musical Instruments Corp.

17600 N. Perimeter Drive, Suite 100

 

Scottsdale, AZ 85255

 

Telephone: 480-845-5131

 

Fax: 480-367-5262

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.