www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
hourglass

vând Vand Boss Md-2, Digitech Grunge, Behringer Em600 [Impecabile]

Recommended Posts

Salutari!

Scot la vanzare cateva dintre pedalele care pur si simplu oricat incerc sa le gasesc loc in sound-ul meu, nu reusesc sa obtin ce am nevoie.

E vorba de Digitech Grunge, Boss MD-2 si Beringer Echo Machine 600.

Digitech Grunge la fel, o pedala de cativa ani care cred ca are vreo 5 concerte  :)) insa a fost mai mult timp cantata in casa... dupa atatia ani nu pot aprecia cate ore de cantat are, insa e mint-condition, nici o zgarietura sau urma de folosire. Nu mai am foitele si nici cutiuta ei. Preturile pe RGC am vazut ca sunt intre 100 si 150 de lei. Eu cer pe a mea 140 lei.

Boss MD-2 e o pedala de cativa ani care nu stiu daca a trecut prin 2 concerte... folosita exclusiv acasa si putin la sala de repetitii. Vine cu tot cu cutia ei, insa foitele nu le mai am, iar garantia este expirata. Am vazut ca preturile pe RGC la pedala asta se invart de la 150 la 250 de lei. Pe thomann noua este 85 E, adica aproximativ 382 lei. Eu cer pe a mea 210 lei, tinand cont de toate cele spuse, e intr-o stare care in afara de trecerea timpului nu am ce sa-i reprosez.

Behringer EM600 are vreo 5-6 saptamani...? cam asa ceva. cumparat de pe thomann, e nou-nout, inca in plina si pura garantie cu cutia lui originala si toate foitele aferente. Il vand pentru ca dupa 1 luna de teste, pur si simplu nu este ceea ce am eu nevoie. Nu pot sa nu recunosc ca ma impresionat o pedala ca si Behringer, de care sa fiu sincer intotdeauna m-am tinut departe. Este o copie Line 6 Echo park si chiar una fidela, pot spune ca face absolut tot ce face un L6 EPark, cu exceptia materialelor de constructie: Behringer e plastic deci grija mare pe drum la concert. Insa la banii astia, sincer, a fost un deal bun - de aceea am si achizitionat pedala, pacat insa ca nu pot sa-i gasesc loc in semnalul meu. Risc de care am fost perfect constient cand am facut comanda. Pe thomann e 47 E, adica aproximativ 210 lei, eu cer 180 de lei.

(comanda pedalei a facut parte dintr-o comanda mult mai mare, motiv pentru care pentru cei interesati pot sa ofer, din motive de intimitate, o poza cu factura integrala cu data ei, iar cumparatorului ii promit ca daca are vreo problema obiectiva cu pedala personal ii voi trimite in garantie pedala inapoi pentru reparatie sau schimb)

Toate cele 3 pedale, repet, sunt intr-o conditie foarte buna si nu inclin sa negociez.

Accept unele schimburi +/- diferenta cu pedala de tuner (boss tu3 sau polytune de la tc electronic), noise gate (in special boss ns-2), wahwah dunlop crybaby si... cam atat.

Raspund la mesaje in privat sau pe telefon, ma puteti contacta oricand de dimineata pana seara.

post-17586-0-33311100-1476128492_thumb.jpg

post-17586-0-26001200-1476128506_thumb.jpg

post-17586-0-03834400-1476128515_thumb.jpg

post-17586-0-69945200-1476128522_thumb.jpg

post-17586-0-62925800-1476128528_thumb.jpg

post-17586-0-77353500-1476128534_thumb.jpg

Edited by hourglass

Price update: 120 Digi grunge, 180 Boss MD2, 170 Behringer!
Haideti ca-mi ocupa spatiu degeaba...  ;)  ;)  <_<

Price update: 100 Digi grunge, 150 Boss md-2, 160 Behringer.

Valabil!

Edited by hourglass

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.