www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Componenti Trupa


Angel Eyes
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Sunt chitarist din Bucuresti si ma intereseaza oameni pentru un proiect de muzica proprie cu care sa lucrez si coveruri pentru auto sustinerea trupei.

 

Pentru inceput vreau oameni disponibili sa organizez un eveniment pentru saptamana 7-13 noiembrie (data ar fi 9 dar in functie de cum aranjez cu localul si cu sculele poate sa se mute intr-o sambata). Evenimentul va fi privat, este ziua mea si ma intereseaza sa fac un set de 10 piese interpretate dupa gustul meu. In functie de cum iese o sa discutam sa conturam un proiect mai serios.

 

Playlist-ul este urmatorul:

 

Phil Collins - Something Happened on the way to Heaven

INXS - Devil Inside

Deep Purple - Highway Star

Allanah Myles - Black Velvet

Robbie Williams - Feel

Sade - No Ordinary Love

Bonnie Tyler - Total Eclipse of the Heart

Laura Pausini - E Ritorno da Te

Chris Rea - On The Beach

Holograf - Oriunde Te Vei Afla

 

As vrea formula completa baterist, basist, clapar si doua voci, fata si baiat, dar se poate sa avem mai multi vocalisti fiindca am cativa prieteni pe care ii stiu in stare sa cante anumite piese si s-ar putea sa vrea sa le cante ei daca vin (ca invitati pe scena).

 

Timpul este relativ scurt deci si lista se poate scurta. Sunt piese la care tin in mod special si pentru altele am varianta de schimb in functie de voci. Vreau sa incercam sa pastram cat mai mult din piesele originale, in special sectia ritmica sa-si poata respecta partiturile. Nu vreau varianta trupelor de coveruri la care piesa suna ca pe banda (ceea ce oricum nu reuseste nimeni), in schimb ma intereseaza ca trupa sa obtina un sound personal ca sa sune unitar de la o piesa la alta.

 

Sunt disponibil oricand la telefon 0726788884, rog sa-mi dati telefon sau SMS fiindca pe rgc intru mai rar.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.