www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ostromenturi De Suflat


Guest Chiperion
 Share

Recommended Posts

Guest Chiperion

Stimati forumisti! Constat ca o parte din domniile-voastre (si io) prezinta interes fata de fluiere si de cantatul la dansele; ei, vrand io sa cumpar un d-asta irlandez pe entrenet, m-am lovit de o belea: ticalosii astia nu sa uita la mine daca nu decartez vr'o su' de dolarei pe nanau' lor, si-nca prin credit card. Manios, am ajuns la o decizie pe care-am rumegat-o intens o vreme: o sa fac io, la naiba! Acuma...scule am, sau am pe cineva care sa aiba. Banc de lucru am. Vreme nu am, dar imi fac...mai mult decat trebuie. Trebuie, insa, niste materiale, pe care habar nu stiu de un' sa le iau; voi atasa o lista si va voi intreba pe domniile-voastre daca stiti magazine bucurestene care sa deie asa ceva.

 

1/2" copper plumbing pipe ("type M" in US)--You only need 12-inches (30 cm) for a whistle, but you might want to buy two or three times this much, just in case...

Copper connector (sleeve) used to join two lengths of 1/2" copper pipe (use the kind of connector that has a "stop" hammered into middle of the connector; my measurements take this into account)

5/8" Hardwood doweling: a 12-inch length is plenty. (Get 9/16" dowel instead, if you can find it)

Two-part epoxy resin (having the consistency of honey, safe for putting in your mouth when dry)

 

Va multumesc anticipat...si va promit remunerari lichide si ostromenturi la reducere, daca reusesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Chiperion

L-am rugat (intre timp) pe nenea Ursu sa-mi trimeata un Sweetone alaturi de scula aia de voce cu 58; astept acuma sa vina, pentru ca-i veche povestea...dar tot as incerca un asemenea proiect, caro Adi. Acu' o sa am si sistem de referinta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.