www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recommended Posts

Mi s-a pus in vedere faptul ca pedala pusa la vanzare ar fi un fake. Personal, acum aud prima data de asa ceva, nici nu stiam ca exista o piata pt asemenea chestiuni.

Knoburile le-am schimbat pt ca mi-au placut mai mult asta, in schimb, habar nu am ce sa zic

Pun cateva poze si linkul colegului:

https://thecounterfeitreport.com/product/525/Xotic-BB-Preamps.html

Rog colegii mai avizati sa se dea cu parerea. Daca e intradevar o copie ordinara, o retrag de la vanzare

post-1592-0-19084900-1473760146_thumb.jpeg

post-1592-0-91787000-1473760159_thumb.jpeg

post-1592-0-18605800-1473760173_thumb.jpeg

Edited by moises

Well:

- e drept, pedala e umblata, are alt switch(nu lipit chiar fenomenal, dar ma rog) + mufa de IN e alta(una chiar calitativa, Japan, le cunosc si eu, si le folosesc,e mai buna decat originala din pedala); dar ironia este ca switchul nou pus...ca orice switch 3pdt, a venit cu cercul de plastic, si cine a decis sa bage acel switch, pur si simplu l-a pus (de aici confuzia nr 1 comica, ca are acelasi plastic pastrat ca fake-ul :)  )

- knoburile (faza comica nr 2), sunt puse altele (ce-i drept, nu sunt cele ca de pe fake, dar se vad ca sunt calitative...asa ca nu vad unde era confuzia aici)

- daca va uitati la circuit...in fake nu vedeti goo-ul acela negru peste componente+ nu vedeti surubul negru ce tine placa din mijloc+ conzii (cei galbeni) arata diferit in original de fake, e o diferenta subtila, dar cine stie, vede;

- firele ce vin de pe circuit au culoarea corecta, iar la fake, sunt negre;

- circuitul in sine, arata diferit ca layout;

- dc jackul are acel colier negru pus in interior pe el, fake-ul nu are;

- originala are inscriptia de pe spate si serialul in interior, fake-ul nu are;

- iar la grafica, scrisul este mai mare "BB" , fata de fake unde este mai mic;

- originala...are paint inside;

Daca ma mai uit , sigur mai vad. Asta e asa rapid, ce am vazut in 2 minute.

Sper ca...am lamurit misterul.

:respect:

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.