www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

China Hollow - Handicap Henrietta


CiocanelBloodyCIocanel
 Share

Recommended Posts

I don't always name my guitars, but when I do...

Pentru ca nu are nume si pentru ca e are un headstock handicapat o sa-i zic Handicap Henrietta.

 

De unde: De la magazinu' ala de rebuturi de la fabrica. Am vazut acu si niste Dell'Arte gipsy si mai aveau niste hollow-uri, canvas si s101. A mai fost una misto  no name cu ebony fretboard, la acelasi pret, cu aceeasi problema la doza, dar a saltat-o careva mai repede si nu m-am putut abtine si am luat- si eu p-asta. (Sunt curios cum a busit chinezu doua chitare in acelasi fel...)

Initial arata ca in poza... (vezi mai jos)

 

Suna cum imi place mie. Dozele nu sunt low output. Cand dau gain la max pe clean prinde OD. Doar stratu cu doza de bridge prinde OD pe clean cu gainu la maxim.

 

Grifu e corect, are o leaca de fretbuzz pe la tasta 8-9 pe A. Se rezolva la urmatoare schimbare de corzi cu pilirea freturilor.

 

Pret... 450 rmb.

 

 

 

1471177991968.jpg

IMG_20160814_012200.jpg

IMG_20160814_012239.jpg

 

IMG_20160814_012221.jpg

IMG_20160814_012302.jpg

IMG_20160814_012323.jpg

 

 

Edited by AddRien
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imi poti spune, te rog, despre ce magazin este vorba?

Urmaresc sa caut o copie de Zemaitis si am vazut ca Alden fac unele insa sunt sigur ca apar si sub alte brand-uri.

este vorba de magazine de pe taobao, din China. Nu prea poti comanda in afara tarii (eu ma aflu in China), mai ales chitare si alte copii facute de magazine 'gri'. Poti comanda de pe alibaba, dar acolo sunt ceva mai scumpe.

Nici eu sa-ti trimit nu pot, ca mi-ar placea sa fiu un fel de distribuitor (decat poate daca as aduce cand vin in tara - costa transportu pe avion), in rest nu te lasa sa exporti multe chestii - ti le intoarce de la oficiul de export, si apoi e foarte mare taxa de transport si costul per total te duce la alibaba sau altele. Am vazut multe copii de zemaitis, pe la 1800-2000 rmb. Dar, parerea mea e ca dai banii aia in plus pe finishu ala... flamboaiant. O copie LP, cu finish frumos, lemn ok si chiar o chitara decenta te duce pe la 1000 de rmb. Iesi mai bine.

 

o inregistrare mai fericita - cred ca la aia prima aveam microfonu prea aproape

https://forums.rgc.ro/topic/35651-myopic-little-hammerson/?p=970315

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.