www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 Difuzoare Celestion


Recommended Posts

Hello,

In urma curateniei, am gasit doua difuzoare care zaceau cuminti in cutii.

 

Avem asa:

CELESTION G12T-75, 16 Ohm, Made in England - 300 Ron (scos din cabinet Marshall achizitionat nou acum vreo..10 ani?)

 

CELESTION TEN 30, 8 Ohm, 10", Made in China - 100 Ron (scos dintr-un Princeton contemporan achizitionat nou acum 1 an)

 

 

Ambele impecabile estetic si tehnic

 

VdVmusic Studio

0722353935

post-3188-0-50368200-1466513104_thumb.jpg

post-3188-0-09128500-1466513115_thumb.jpg

post-3188-0-93576400-1466513121_thumb.jpg

post-3188-0-94842400-1466513128_thumb.jpg

Edited by parocock
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Celestion G12T-75, 16 Ohm Fara suparare... dar am gasit pe internet in mai multe locuri varianta noua la pretul de 400 si 500 lei. Nu e putin cam scump 300 de lei tinand cont ca are 10 ani? De asemenea daca ai putea sa imi spui in ce maniera s-a folosit ar fi super (cam cate ore, in concerte, repetitii, unde l-ai tinut pe aceasta perioada, cat timp a stat nefolosit etc). Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hello! Sorry, am uitat sa ma uit peste topic. Dif.ul e impecabil, a fost cantat la volum moderat tot timpul, aprox de doua ori pe saptamana (x nustiucati ani, maxim 10 :). Nu ai de ce sa iti faci griji, este "one of those" Made in England mofos.. el si Keith Richards o sa ne ingroape pe toti :)

 

Poti alege desigur o varianta noua, personal nu cred ca este o atat de mare diferenta intre Made in England si Made in China, insa tine cont ca luat de nou ii trebuie niste f multe ore bune de cantat pana il aduci la parametrii sonici maximi.

Eu ofer the real deal. Plug and play.

Edited by parocock
Link to comment
Share on other sites

Salut. 

 

Pana mi-ai raspuns mi-am cumparat cabinet nou cu V30 :P Va dura ceva timp, dar asta este.

 

Multumesc oricum!

Spor!

 

Hello! Sorry, am uitat sa ma uit peste topic. Dif.ul e impecabil, a fost cantat la volum moderat tot timpul, aprox de doua ori pe saptamana (x nustiucati ani, maxim 10 :). Nu ai de ce sa iti faci griji, este "one of those" Made in England mofos.. el si Keith Richards o sa ne ingroape pe toti :)

 

Poti alege desigur o varianta noua, personal nu cred ca este o atat de mare diferenta intre Made in England si Made in China, insa tine cont ca luat de nou ii trebuie niste f multe ore bune de cantat pana il aduci la parametrii sonici maximi.

Eu ofer the real deal. Plug and play.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.