www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Lespaul Standardpro


cristia
 Share

Recommended Posts

Pret: 750 EURO


Localitate: Timisoara


Contact: acasapet@yahoo.com


Link producator: http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Ltd-Ed-Les-Paul-Standard-Plustop-PRO.aspx


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand Chitara Epiphone Les Paul Standard Pro+toc GEWA,doze originale SLASH(plus dozele originale ale chitarii in cutie separata),potentiometre 500K,coil spliting,curea+straplock WARWICK si suport de pene lipit in spate pe cap.
Chitara este impecabila fara zgarieturi sau lovituri ,corzi noi ERNIEBALL 9-42 este cumparata din Germania acum vreo doua luni ( am factura pe ea si pe doze de asemenea).Sunet impecabil si se poate testa live la Timisoara.Pretul este usor NEGOCIABIL
 

post-12829-0-54982600-1464901711_thumb.jpg

post-12829-0-26201100-1464901720_thumb.jpg

post-12829-0-94853000-1464901730_thumb.jpg

post-12829-0-41221900-1464901737_thumb.jpg

post-12829-0-13763500-1464901753_thumb.jpg

post-12829-0-16239000-1464901764_thumb.jpg

post-12829-0-87179200-1464901778_thumb.jpg

post-12829-0-12154800-1464901794_thumb.jpg

post-12829-0-36930500-1464901801_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Singurele Epiphone chiar si noi si sa coste 750 euro sunt cele tribute care vin cu tot cu hardcase / straplocks, au un finish de zile mari si sunt echipate cu doze gibson splitabile. Asta e max ce poti obtine de la un les paul epiphone. Insa un Standard pro + toc ai sa-l dai maxim cu vreo 1800 - 2000 lei second hand indiferent ca l-ai luat acu doua luni sau acu doi ani tot second hand e si merita maxim 65-70% din pretul initial intr-o stare foarte buna.

Bineinteles esti liber sa ceri cat doresti, dar iti doresc spor la vanzare :clown:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu cat se cere mai mult pe un obiect,cazul tau o ch. --pozele ar trebui sa fie cat mai clare,pozele bune spun ceva ,nu tre sa fie neaparat artistic dar sa  fie facut cu un aparat ca lumea -aste e minimul de respect fata de viitorul cumparator --daca vrei sa-l vinzi si plus te scuteste de intrebari fara sens din cealalta parte---ch. e misto dar cam scumpa-sa ai noroc;-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aici ai dreptate dar nu am avut aparat foto profi si am facut pozele cu telefonul.Chitara este impecabila asa cum am scris in anunt far nici o zgarietura sau ciupitura deoarece este noua ( se vede dupa serial-number si am precizat ca pot dovedi cu factura)si am cantat de vreo doua ori pe ea iar legat de pret ( am vazut ca mai sus in topic toti s-au legat de de chestia asta) pretul chitarii se poate cauta pe Musicstore si dozele SLASH costa doar ele in plus 160 EURO + hardcase+warwick security straplock (100 Ron) cam acolo ajunge de aceea am scris ca  pretul este negiciabil,eu nu vreau sa castig la ea vreau doar sa-mi recuperez banii investiti....

Edited by cristia
Link to comment
Share on other sites

Scuze ca ma bag si eu, dar:( http://www.guitarshop.ro/chitara-electrica-epiphone-les-paul-standard-plustop-pro_p2271.html) identica si in stoc = 2.075,00 LEI + 669,69 RON setul Slash zebra pe thomann + case sigur nu face 750E nici macar noi. Nu poti sa ceri bani pe strap, suport de pene etc. Poate ar fi mai corect sa pui un pret pentru chitara cu dozele ei si pret separat pentru dozele slash. Nu uita ca nu este din magazin chiar daca nu ai atins-o nu mai este noua.

Link to comment
Share on other sites

Am gresit,pretul cu tot cu dozele Seymour Duncan este de 600 EURO,merci " aleexrobin" de postare pentru ca altfel nu observam....acesta este pretul meu de achizitie sub care nu vreau sa cobor deoarece le-am cumparat pe factura in data de 01.04.2016 si sunt inca noi fara nici o zgarietura sau ceva de genul asta.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

La vanzarea SH a unui instrument asteapta-te sa pierzi intre 30% si 50% din pretul cu care l-ai luat din magazin. Instrumentul tau, cu tot cu doze, costa la thomann 570 euro. Asta include transport gratuit si garantie 5 ani.

Nu ma intelege gresit, personal sunt un mare fan Epiphone, sunt sigur ca chitara ta e foarte buna, dar ce vrei tu sa faci aici contravine nu numai deontologiei, dar si bunului simt elementar pe care fara rezerve il aratam deopotriva si vanzatorii si cumparatorii forumisti.

Ca un sfat, s-ar putea sa faci un ban in plus daca vinzi chitara stock si dozele separat, dozele se devalorizeaza ceva mai greu, din ce am observat.

Noroc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.